Lodrat e ricikluara: Flauti Magjik!

Artizanat me fyell

Një nga gjërat që fëmijëve tanë u pëlqen më shumë janë të gjitha ato lodra që përmban muzikë. Epo, jo gjithmonë duhet të jetë një lodër e shtrenjtë që e përmban atë, le të kujtojmë se ndonjëherë gjërat më të thjeshta dhe më të lehta për të bërë janë ato që fëmijëve tanë u pëlqejnë më shumë dhe argëtojnë fëmijët tanë ndërsa lodrat e blera luajnë një herë dhe pastaj ata disponojnë prej tyre në gjoksin e lodrave.

Në këtë rast ne mund të bëjmë një flaut me diçka kaq të thjeshtë si kashtë, kashtë, kallamishte ose çfarëdo që duam t'i quajmë. Ato shiten në çdo supermarket. Ju do të keni nevojë për aq sa dëshironi fyellin, domethënë mund ta bëni me katër kashtë ose me dymbëdhjetë. Sipas dëshirës suaj!

Përveç kashtave do t'ju duhet edhe pak kasetë ose shirit. Një mundësi tjetër është ngjitja, por nëse mund të zgjidhni shiritin, unë e rekomandoj atë sepse do të jetë shumë më mirë, më e lehtë për tu bërë dhe madje edhe më e sigurt. Siç mund ta shihni na duhen vetëm disa gjëra dhe tani le ta bëjmë fyellin tonë!

Asshtë aq e lehtë sa marrja e kashtave dhe prerja e secilës pak më e shkurtër se e mëparshmja, ne mund të përdorim një vizore për ta matur atë. Ne do të vazhdojmë prerjen e kashtave derisa të kemi një grusht prej tyre (siç thamë më parë, sa të doni).

Më vonë ne vendosim një shtresë kasetë ose shirit, vendosim me kujdes kashtë mbi të dhe mbështillim me shirit në mënyrë që ato të bashkangjiten. Thatshtë kaq e thjeshtë dhe argëtuese!

Më shumë informacion - Mjeshtëri për fëmijë: Puthja fluturuese

Foto - snsk24

Burimi - snsk24


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   leiza dijo

    Çfarë mrekullish është manuali, është interesante të zbulosh sasitë e gjërave që mund të bëhen me fitim