Lule me gjel sheqeri për ditën e të dashuruarve

Lule me gjel sheqeri për ditën e të dashuruarve

Mos e humbisni këtë ide të mrekullueshme dhuratë në Dita e Shën Valentinit. Me disa gjel sheqeri dhe karton do të bëjmë disa të bukura lule roze. Me një vizatim të printueshëm që do ta lëmë më poshtë, do ta presim dhe do ta përdorim si shabllon për ta bërë atë petale lulesh. Me kujdes dhe ngadalë do të formojmë këtë ide origjinale derisa të bëjmë disa lule dhe të arrijmë të formojmë një buqetë. Është një zanat i bukur dhe i ëmbël që do t'ju pëlqejë.

Materialet që janë përdorur për lulet me gjel sheqeri:

 • 2 fletë A4 kartoni rozë të errët.
 • 1 fletë A4 kartoni rozë e lehtë.
 • 5 gjel sheqeri.
 • 5 kashtë jeshile.
 • 1 fletë A4 me ngjyrë jeshile.
 • Letër ind rozë.
 • Silikoni i nxehtë dhe arma e tij.
 • Laps.
 • Gërshërë.
 • vizatim i printueshëm për petale

Ju mund ta shihni këtë zanat hap pas hapi në videon e mëposhtme:

Hapi i parë:

Ne shtypim vizatimet e petale, të mëdhenjtë dhe të vegjëlit dhe i presim.

Hapi i dytë:

Vizatimet e prera i vendosim në karton, skicën e tij do ta vizatojmë sa herë të jetë e nevojshme për sa i përket luleve që duam të bëjmë. Ne do të gjurmojmë petalet e mëdha në kartonin rozë të errët dhe petalet e vogla në kartonin rozë të lehtë.

Hapi i tretë:

Vizatojmë me dorë të lirë sepalet e luleve për t'i prerë.

Lule me gjel sheqeri për ditën e të dashuruarve

Hapi i katërt:

I mbështjellim ëmbëlsirat me letër petë. Për ta mbajtur mirë mund të shtojmë një pikë silikoni. Tani do të fillojmë të mbështjellim petalet e vogla rreth gjel sheqerit, do ta ndihmojmë veten me silikonin e nxehtë që të ngjitet mirë.

Lule me gjel sheqeri për ditën e të dashuruarve

Hapi i pestë:

Ne do të bëjmë të njëjtën gjë me petalet rozë të errët ose petalet e mëdha. Do ta mbështjellim rreth petaleve të para.

Lule me gjel sheqeri për ditën e të dashuruarve

Hapi i gjashtë:

Ngjisim rreth lules dhe në pjesën e poshtme sepalet që kishim prerë.

Hapi i shtatë:

Në pjesën e sipërme të shkopit të gjel sheqerit vendosim një pikë ngjitës silikoni. Vendosim kashtën dhe e bëjmë të ngjitet. Meqë është shumë e gjatë do ta presim. Do të bëjmë 5 ose 6 lule dhe do të formojmë një buqetë të bukur dhe argëtuese.


Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.