Lule letre shumë të lehta për të dekoruar zanatet tuaja

Lule letre Ato janë një nga zanatet që përdoren më shumë në të gjitha projektet si zbukurimet e festave, ditëlindjet, pranvera, etj ... Në këtë postim do t'ju mësoj se si të bëni disa lule në Minuta 5 super e lehte dhe duken kaq bukur.

Materiale për të bërë lule letre

 • Folios me ngjyra
 • Gërshërë ose gërshërë të mëdha
 • Ngjitës
 • Kashtë
 • Grushta gome Eva
 • Gome eva me ngjyra dhe vezullim

Procedura për të bërë lule letre

 • Për të filluar ju duhet gjethe me ngjyra, ju mund të zgjidhni ato që ju pëlqejnë më shumë dhe t'i përshtateni dekorimit tuaj.
 • i shkurtër 8 shirita 1 cm të gjerë dhe 21 cm të gjatë, por kjo nuk është shumë e rëndësishme, është matja e gjetheve.
 • Pasi të keni 8 shiritat, palosini ato pak në gjysmë për të shënuar qendrën, por nuk keni nevojë të shtypni fort.

 • Për të filluar montimin e luleve bëni një kryq me dy shirita letre.
 • Shkoni duke futur dy shiritat e tjerë të letrës në diagonalet e tjera.
 • Në raundin e dytë, ne do të futim përsëri midis boshllëqeve që kemi lënë, kështu derisa të përfundojmë me 8 shiritat.

 • Sapo të përfundojë ky proces, ne do të shkojmë hipur petalet e lules.
 • Ne do t'i ngjisim petalet e së njëjtës shirit brenda.
 • Vendosni pak ngjitës në qendër dhe bashkoni të dy skajet e shiritit atje.
 • Shkoni duke ngjitur nga lart poshtë deri sa të ngjiten 8 shiritat.

 • Nëse disa petale janë më të gjata se të tjerët, mos u shqetësoni, kjo do t'i japë lules më shumë realizëm.

 • Pasi të mblidhet lulja e plotë, unë do të dekorojeni brendësinë.
 • Unë jam duke shkuar për të përdorur një lule shkumë shkëlqim, një rreth dhe një zemër të vogël.
 • Unë ngjis rrethin në majë të luleve dhe pastaj vendos zemrën.

 • Dhe këtë set unë ngjis në qendër të luleve.
 • Për të formuar lë, palosni një shirit letre të gjelbër.
 • Pritini formën e gjetheve.

 • Me një vrimë vrime, bëni një vrimë në qendër të luleve, kjo do të ndihmojë në futjen e kashtës.
 • Vendosni kashtë dhe vendosni pak ngjitës për të pozicionuar gjethet në pozicionin që ju pëlqen.

 • Ngjitni kashtën brenda lule dhe ne kemi mbaruar, ka qenë e mrekullueshme.
 • Mos harroni se mund t’i bëni në ngjyrat që ju pëlqejnë më shumë.


Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.