3 IDE LEHTSISHT ME POLISHIN E GATH NAVE - HAPI I VETM NGA HAPI

Në këtë punë praktike Unë ju tregoj disa përdorime të Pastrues thonjsh en Vepra artizanale. Janë ide të lehta që të gjithë mund t’i bëjnë. Detaje që me shumë pak ndryshojnë pamjen e objekteve të përditshme dhe u japin atyre një ngjyrim.

materiale

Për t’i bërë këto Vepra artizanale do të përdorim si material të përbashkët Pastrues thonjsh. Përveç kësaj, do t'ju duhet gjithashtu sa më poshtë materiale:

 • Kokërrues qelqi
 • Tas
 • ujë
 • LLAVES
 • Kruese dhëmbësh
 • Kapëse
 • Stapler

Hap pas hapi

Në tjetrën video-tutorial ju mund të shihni hap pas hapi të secilës prej 3 ide me manikyrin e thonjve. Ato janë shumë të lehta dhe ju mund ta shihni procesin e tyre në detaje.

Le të rishikojmë pasos për të ndjekur nga secila prej Vepra artizanale kështu që ju nuk harroni asgjë dhe mundeni bëjeni veten në shtëpi

Ideja 1: prodhime me ngjyra

Me këtë ide të parë ne dalim nga klasikët prodhime argjendi dhe ne i shtojmë një ngjyrim ngjyrës gjithçkaje që duam të bazojmë. smalt E thonjve Ato janë rezistente, kështu që nëse i pikturoni lëndët, i vendosni përsëri në kapëse dhe prodhimet me to do t'ju japin kapjen me ngjyra. Greatshtë e shkëlqyeshme për të organizuar shënime, duke shtuar gëzim në folios, ose madje mund të krijoni vizatime dhe dizajne me ato prodhime.

Një fakt i rëndësishëm është që ju duhet le të thahet smalt shumë mirë në mënyrë që të fiksohet në lëndë kryesore, sepse nëse jo ka shumë të ngjarë që ajo të dalë me fërkime.

 

 Ideja 2: Diferenconi çelësat tuaj

Shumë herë mbajmë kaq shumë LLAVES që duhet të kalojmë një kohë duke kërkuar ose testuar atë të saktën. Nëse i lyeni çelësat me të Pastrues thonjsh dhe ju vendosni dizajne të ndryshme mbi to, do të mbani mend se për çfarë shërben secili çelës sepse ato do të diferencohen mirë. Ju nuk duhet të përdorni bojëra konvencionale të tilla si akrilikët, pasi që me bazë uji ato nuk do të mbajnë mirë në rubinet.

Ju keni mijëra harton y colores. Krijoni pika, vija, mermer, çelësa të lëmuar të një ngjyre të vetme ... Gjithçka që mund të imagjinoni.

Ideja 3: Dizenjoni kripës

Nëse keni një kripës kristalore tek porcelani në një ton të vetëm dhe doni t'i jepni një prekje tjetër, kjo është zgjidhja. Me teknika e mermerimit ju mund të krijoni dizajne abstrakte shumë të bukura dhe unike. Është shumë e i lehtë. Ne nje tas me ujë ju duhet të merrni hije të ndryshme të Pastrues thonjsh. Llokoçis pak me një kruese dhëmbësh për të përzier tonet dhe për të vizatuar fotografi, por mos e përzieni shumë ose thjesht do të merrni një përzierje të çuditshme ngjyrash.

Kur të keni modelin sipas dëshirës tuaj, futni shakerin e kripës në ujë dhe hiqeni menjëherë, do të shihni se vizatimi do të shtypet në të. Lëreni të thahet për një ditë të tërë, dhe do ta keni gati për ta përdorur dhe dekoruar kuzhinën ose dhomën tuaj të ngrënies.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.