Lule gome Eva

lule gome e shkumëzuar eva

Ju dëshironi të bëni lule gome eva? Sot ju sjell këto margaritarë eva ose gome të shkumëzuar. Lule janë bërë një burim i domosdoshëm për të dekoruar ndonjë prej zanateve tona.

Ato janë një prekje gëzimi dhe ngjyre për çdo punë që bëjmë në këtë marial dhe si plotësues të shumë projekteve të tjera.

Unë propozoj këtë ide të luleve të gomës eva që është aq argëtuese për t'u përdorur sa zinxhir çelësash, zbukurim i shiritit të kokës, varëse ose jepini prekjen e fundit një pune tjetër që po mendoni të bëni ose një dhuratë.

Materiale për të bërë lule gome eva

materiale eva margarita gome me shkumë

 • Gome eva me ngjyra
 • gërshërë
 • Ngjitës
 • rregull
 • Shënues të përhershëm kuq e zi
 • Rimel ose skuqje dhe një shtupë pambuku
 • Sytë e lëvizshëm
Artikulli i lidhur:
Clown gome Eva për të dekoruar ahengjet e fëmijëve

Procesi i bërjes së luleve të gomës eva

Me ndihmën e sundimtarit, prerë të gjitha shiritat me matjet që ju tregoj më poshtë. Mos harroni se mundeni zgjidhni ngjyrat që ju pëlqen më së miri për këtë punë dhe i kombinoni ato siç dëshironi.

lule gome e shkumëzuar eva

Ngjit nga më e larta në më të ultën shiritat që i kemi prerë me shumë kujdes që të rreshtohen mirë.

lule gome eva margaritare me shkume

bëj të njëjtën gjë me shiritat e mbetur.

tutorial për të bërë lule të margaritave të shkumëzuara eva

Ngjitni shiritat brenda, kësaj here, nga më e vogla tek më e madhja dhe do të jetë si në foto. Bëni kujdes në mënyrë që të gjitha skajet të përputhen dhe të përshtaten shumë mirë.

DIY eva lule gome me shkumë margaritë

Bëni të njëjtën gjë me të gjitha pjesët, në fund do të duhet të kemi 6 struktura të barabarta.

lule gome eva margaritare me shkume

Ngjitni një pjesë në tjetrën nga ana, kështu me të gjithë. kur të arrini në pjesën e fundit, Ngjiteni atë me të parën për të qenë në gjendje të mbyllni lulen.

lule gome eva margaritare me shkume

lule gome eva margaritare me shkume

Pritini një rreth dhe dy gjethe që do të na ndihmojë të përfundojmë lulen tonë të gomës eva.

lule gome eva margaritare me shkume

Ngjiteni rrethin në qendër e lules dhe gjethet nga fundi në mënyrë që ato të jenë si në foto.

lule gome eva margaritare me shkume

Dekoroni fytyrën e luleve.  Unë e kam bërë me dy sy të lëvizshëm, hundë, qerpikë, skuqje dhe buzëqeshje, por ju mund të krijoni modelin që ju pëlqen më shumë.

lulet e gomës eva përpunojnë margaritë

Ne kemi mbaruar gomën tonë të animuar eva margarita. Si? Për çfarë do ta përdorni? Unë i dua ata për të keychains, çanta shpine apo edhe për të dekoruar disa kuti ose karton.

Nëse ju pëlqen lule gome eva, Unë ju ftoj të shihni këto trëndafila, ato janë po aq të lehta për t'u bërë dhe ato janë të bukura.

trëndafila eva ose gome të shkumëzuar

Shihemi në tutorialin tjetër. Nëse i bëni këto zanate, mos harroni të më dërgoni një foto përmes ndonjë prej rrjeteve të mia sociale.

Artikulli i lidhur:
Karficë infermiere me gome eva

Mirupafshim !!!


Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Kunadhe dijo

  Eshte e bukur!! çfarë madhësie ka mbetur në fund?

 2.   Engjëj dijo

  Petalet nuk përshtaten mirë?

 3.   sheylat gurra dijo

  Unë e dua punën tuaj artizanale