Kthejeni disa kavanoza qelqi në mbajtëset e qirinjve të tejdukshëm

Në këtë punë praktike Unë ju sjell një ide që të mund ta ripërdorni shishe qelqi dhe i bëj ato bukuroshe mbajtëse të tejdukshme të qirinjve që do të dekoroj çdo hapësirë ​​si ditën ashtu edhe natën.

materiale

Për të bërë mbajtëse të tejdukshme të qirinjve do t'ju duhet sa më poshtë materiale:

 • Shishe qelqi
 • Pikturë 3D ose pikturë lehtësuese
 • Llak xhami ose bojë qelqi
 • Furça të imëta
 • Qirinj çaji

Hap pas hapi

Në tjetrën video-tutorial ju mund të shihni hapat që duhet të ndiqni për t'i bërë tuajat mbajtëse të tejdukshme të qirinjve dhe kështu dekoroj kavanoz qelqi. Do të shihni se ato janë shumë të bukura kur ulni dritat dhe ndizni qirinjtë.

Le të rishikojmë pasos që ju duhet të ndiqni për të krijuar mbajtëse të tejdukshme të qirinjve riciklimi shishe qelqi, kështu që ju nuk harroni asgjë për asgjë.

Së pari ju duhet i pastër mirë kavanoza qelqi. Nëse kanë ndonjë afishe ose etiketë, mund ta hiqni duke aplikuar nxehtësi me tharëse flokësh ose ujë të nxehtë, dhe nëse ka gjurmë ngjitës, fërkojeni me një pambuk alkool ose lagur në vaj, do të shihni që del në mënyrë perfekte.

Tani që keni kavanozët e pastër prej qelqi, ne mund të fillojmë t'i dekorojmë ato. Me kontur i ngritur o Pikturë 3d krijoni linjat të vizatimit. Lëreni imagjinatën tuaj të funksionojë ose kërkoni për vizatime në internet dhe kopjoni ato në kavanozin tuaj të xhamit. Ju duhet ta lini pikturën 3D të thahet plotësisht, rreth disa Ore 24.

Tani që keni tërhequr kavanozët, duhet të pikturoni ato hapësira që keni krijuar me bojën 3D. Për këtë përdorim llaqe qelqi me njolla o bojë qelqi. Shtë e rëndësishme që të përdorni këtë lloj boje në mënyrë që të mos zbehet me prekjen më të vogël dhe në mënyrë që të keni përfundimin i tejdukshëmKjo do të lejojë që drita e qiriut të kalojë nëpër gotë dhe të pikturohet. Lëreni lyerjen e qelqit me njolla mes 12 dhe 24 orë, dhe ju do të keni përfunduar tuajin mbajtëse të tejdukshme të qirinjve.

Ju keni mijëra kavanoza qelqi të ndryshme dhe dizajne të pafund për të krijuar mbajtëse të tejdukshme të qirinjve, kështu që le imagjinatën tënde të egër.


Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.