Mbajtëse biberoni lecka

mbajtëse biberoni pëlhure

Përshëndetje të gjithëve. Përsëri vij me një tutorial për të vegjlit nga shtëpia dhe më tepër ata që ende përdorin biberon.

Sot ju sjell një tutorial për të bërë një mbajtëse biberoni pëlhure në shumë pak hapa. Të japim dhe të bëjmë një detaj ose për foshnjën tonë.

Ne mund të bëjmë disa mbajtëse biberoni prej pëlhure për t'u kombinuar me rrobat e foshnjës tonë, shume e lehte

Materiale për të bërë një mbajtëse biberoni pëlhure

 • Metrazhe.
 • Klipi i biberonit.
 • Këputet.
 • Gërshërë.
 • Makine qepese.

proces

Për të filluar me unë kam përdorur një 100% pëlhurë rozë pambuku, por mund të përdorim pëlhurën që na pëlqen më shumë. Unë kam matur gjatësinë e biberonit të leckës që doja dhe e kam prerë leckën.

Pastaj Mbërtheva pëlhurën në mënyrën që unë tregoj në foto, duke e ndarë atë në tre pjesë të barabarta dhe të mbivendosura dhe pastaj gjysmën përsëri.

Pasi e bëra, e mbërtheva poshtë dhe Unë qepa skajet e sipërme dhe të poshtme. Mund ta bëjmë me dorë ose me makinë, kam përdorur makinën qepëse.

Kur i kisha të qepura skajet e secilit skaj të biberonit të rrobave, gjëja tjetër që bëra ishte qep secilën anë dhe pastaj merrni kapësen nga mbajtësja e biberonit dhe vendoseni në njërin skaj duke e mbajtur me një kunj në mënyrë që të mos dalë dhe të qepet. Këto broshura mundemi merrni ato në dyqane të dyqaneve të dyqaneve të dyqaneve, ose në dyqanet që shesin furnizime artizanale. Unë kam përdorur një plastikë rozë që të shkojë me pëlhurën që kam zgjedhur, por ka materiale dhe ngjyra të ndryshme.

Për të mbyllur mbajtësin e biberonit të rrobave Unë kam përdorur kapëse plastike gjithashtu në rozë. Unë i kam bashkuar këputjet në skajin tjetër me pincat e kopsave dhe kështu kemi mbylljen e biberonit prej pëlhure në pak kohë.

Dhe me këtë ne përfundojmë prodhimin e mbajtësit të biberonit të rrobave. Ne mund ta dekorojmë atë vendosja e një aplikacioni ose qëndisja e saj siç na pëlqen.

! Më lini komentet tuaja!


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.