Mbajtëse origjinale e takëmave për të dekoruar tryezën tuaj në Krishtlindje

mbajtëse takëmesh-Krishtlindje-artizanat-donlumusical-diy

Darka e Krishtlindjes Shtë një nga datat më të rëndësishme të vitit, qofshin prag të Krishtlindjeve, 25 dhjetor apo prag të Vitit të Ri. Në këtë post do t'ju mësoj se si të bëni kjo mbajtëse takëmesh e ndjerë kaq origjinale për të dekoruar tryezën tuaj në këto data.

Materiale për të bërë mbajtëse takëmesh Krishtlindjesh

 • Ndjehet
 • Gome eva me ngjyra
 • gërshërë
 • Ngjitës
 • Litar ose kordon
 • Shënues të përhershëm
 • Gazeta të zbukuruara
 • Grusht dëbore
 • Peceta të zbukuruara
 • Sundimtar dhe laps

Procedura për të bërë mbajtëse takëmesh Krishtlindjesh

 • Për të filluar me të, prerë në ndjerë ngjyra që ju pëlqen më shumë, një rrip prej 40 x 12 cm. Unë kam zgjedhur këtë jeshile të Krishtlindjeve.
 • Pastaj bëni një shenjë në 12 cm dhe ngjitni një fund mbi të. Bëni të njëjtën gjë në të dy anët, kështu që mbajtësi ynë i takëmit do të mbyllet.

mbajtëse takëmesh-Krishtlindje-1

 • Zgjidhni pecetën të dizajnit që ju pëlqen më shumë, unë kam zgjedhur këtë me motive Krishtlindjesh.
 • Masa 12 cm dhe paloset ose pritet peceta në atë shenjë.
 • tani, futeni në ndjerë me kujdes që të mos rrudhoset.

mbajtëse takëmesh-Krishtlindje-2

 • Unë do të përdor shkumë me shkëlqim të kuq për të dekoruar mbajtësen e takëmeve me dëborë me madhësi të ndryshme, por ju mund të zgjidhni yje ose ndonjë zbukurim tjetër.
 • Unë do t'i ngjis në pjesën e poshtme të mbajtësit të takëmit.

mbajtëse takëmesh-Krishtlindje-3

 • Për ta bërë këtë punë edhe më të personalizuar, Unë jam duke shkuar për të ndërtuar një etiketë emrin ai që do të ulet në tryezë. Për ta bërë këtë, unë do të zgjedh dy copa letre të zbukuruara që më kanë mbetur nga punimet e tjera dhe do të pres dy pjesë. Baza do të jetë pika polka dhe në të bardhën, unë do ta vendos emrin me një shënues të zi.
 • pastaj, Unë do të bëj dy vrima në anët e etiketës dhe do të fus një varg ose kordonin për ta lidhur në mbajtësen e takëmit.

mbajtëse takëmesh-Krishtlindje-4

 • Sapo të bëhet kjo, Unë do të vendos dy fletë në gome të gjelbër eva se kam prere me gërshërët rozë dhe do ta mbaroj vendosja e një topi Krishtlindjesh i vogël në të kuqe.

mbajtëse takëmesh-Krishtlindje-5

 • Dhe ne kemi mbaruar mbajtësen e takëmeve të Krishtlindjeve. Tani na mbetet vetëm të prezantojmë takëmet në mënyrë që tryeza të jetë super elegante në këto data.

mbajtëse takëmesh-Krishtlindje-6

Dhe deri më tani zanatin e sotëm, shpresoj t'ju ndihmojë dhe ta bëni. Shihemi në idenë tjetër. Mirupafshim!


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.