Mbështetëse qesharake DIY

slitë (Kopjo)

Jeni lodhur duke grire tryezën me kanaçe dhe gota? A jeni lodhur që tryeza juaj po ndotet me verë për shkak të pikave që rrëshqasin poshtë gotës? Epo atëherë, mos e mendo më dhe merre me vete qesharak mbathje Bëni vetë, unike, e bërë nga vetja juaj.

Në këtë postim, ne do t'ju japim një ide për t'u argëtuar mbathje me trekëndësha që kërkojnë një stil gjeometrikPor ju mund të dilni me mijëra forma dhe stile që do t'i japin tryezave tuaja personalitet.

material

 1. Ndjerë me ngjyra.
 2. një armë nënshkrimi nxehtësie të silikonit.
 3. disa Tijeras.
 4. Un stilolaps ose laps.
 5. Un tas i rrumbullakët pak më e madhe se një turi për të bërë bazën e slitës.

Proces

coaster1 (Kopjo)

Ne do të vendosim tasin e rrumbullakët që do të përdorim si bazë për brigjet në gomën eva dhe me stilolaps do të shënojmë qarqet. pastaj, ne do t'i presim ato sa më të përsosura që të mundemi. Një mënyrë tjetër për të bërë rrathët është me disa prerës letrash që janë bërë modë kohët e fundit në mesin e adhuruesve të librit të shënimeve, nëse e keni një të tillë mund ta përdorni edhe për të bërë bazat, po, me siguri që ato nuk e presin ndjerë dhe ju duhet të bëni bazën me gome EVA.

coaster2 (Kopjo)

atëherë Ne do të vizatojmë një trekëndësh në një ngjyrë tjetër të ndjerë dhe do ta presim. Ne do ta përdorim këtë trekëndësh si një bazë për të prerë pjesën tjetër të trekëndëshave që slitë tona do të mbajnë. Ne kemi zgjedhur trëndafilin dhe blunë për të bërë trekëndëshat për detarët.

coaster3 (Kopjo)

Së fundmi, ne do të duhet të lidhim trekëndëshat në bazën e ndjerë me armën e vulosjes së nxehtësisë silikoni. Ne mund t'i vendosim siç i shohim në fotografi ose të shpërndara pa asnjë lloj simetrie, kjo do të varet nga mënyra se si duam t'i bëjmë ato.

Deri në DIY tjetër! dhe nëse ju ka pëlqyer, ndani në rrjetet tuaja sociale dhe komentoni.

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.