Dollap për Halloween

Halloween Halloween

Së shpejti do të afrohet halloween dhe me të të gjithë të rinjtë dhe të moshuarit do të fillojnë të kërkojnë Fustan elegant, pajisje dhe stile për të dekoruar shtëpinë në këtë ditë të veçantë për të ndjerin. Kjo festë origjinale amerikane është përhapur në të gjithë botën duke shkaktuar festa të mëdha për fëmijë dhe të rinj.

Kështu, në mënyrë që të dy vajzat dhe gratë të duken bukur në festat e tyre të Halloween-it, ne prezantojmë këtë zanat ku mund të bëni një mbulesë speciale për këtë festë. Në këtë mënyrë, ne do të krijojmë një aksesor të ftohtë për flokët, në përputhje me datën.

materiale

  • Pincë.
  • Kordoni i bardhë me lule.

Proces

Rregulloni 3 tela me lule ndërmjet njëri-tjetrit për të krijuar një qendra e firmës për të formuar një rrjetë tipike merimange, mbështjellini rreth njëri-tjetrit në mënyrë që të jenë të gjithë së bashku.

Pastaj, ne do të marrim një tel tjetër dhe do t'i vendosim disa centimetra poshtë nyjës qendrore duke e rregulluar mirë me disa kthesa në njërën nga telat e vendosur më parë dhe duke i shtrënguar me pincë. Ne do ta kalojmë këtë tel rreth secilit rrez të telit.

Do ta përsërisim i njëjti operacion të paktën tre ose katër herë në varësi të kujt është (gjerësia e kokës).

pastaj, ne do të palosim secilin fund të mbaresave të ndryshme me pincë dhe ne do të presim tepricën për të rrumbullakosur këshilla, kështu që nuk jemi në rrezik të lëndojmë fytyrat tona.

Ne do të formojmë me të njëjtën kokë të personit dhe ne do të fiksohemi me kunjat e flokëve. I zgjuar! ne tashmë kemi një koke të mrekullueshme për Halloween.


Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.