SI T M BAKENI NJreat kurorë lulesh të shpejtë dhe të lehtë

Për pranverën a Kurora e luleve në mure dhe dyer. Me këtë punë praktike ju mund të bëni një nga rol madhësinë dhe ngjyrat që dëshironi, por shpejt dhe lehtë. Alsoshtë gjithashtu shumë mirë të bësh me fëmijë.

materiale

Për të bërë Kurora e luleve do t'ju duhet shumë pak materiale:

 • Letra me ngjyra
 • gërshërë
 • Stapler
 • Tel
 • Silikoni me armë

Hap pas hapi

Ju do të shihni se është një zanat shumë e thjeshtë por shumë dekorative y i lumtur për pranverë dhe verë. colores ato i kujtojnë pak kurora y kurora havajane megjithëse nuk janë lulet e këtij stili. Edhe kështu, mund ta bëni me ngjyrat që ju pëlqejnë më shumë. Shikoni më poshtë video-tutorial ku ta shpjegoj hap pas hapi kështu që ju mund ta krijoni atë vetveten.

A e keni parë sa e thjeshtë? Akoma do të kujtojmë pasos të ndiqni në mënyrë që të mos harroni asnjë prej tyre dhe të mund ta bëni Kurora e luleve nuk ka problem

 1. Mblidhni 5 copë letër.
 2. Pritini ato në një rreth.
 3. Lidhini ato së bashku me dy kapëse në formë kryqi.
 4. Bëni prerje jashtë qendrës deri në skaj.
 5. Ndani secilën shtresë duke e rrudhur në qendër të lules.
 6. Krijoni një rreth me tel.
 7. Ngjitni lulet rreth të gjithë telit me ndihmën e llakut të silikonit.

Dhe në këtë mënyrë kështu i lehtë do të keni përfunduar kurorën tuaj të luleve.

Ky lloj kurorash duket mirë për të dy dyert si në Muret. i jep një prekje shumë të gëzuar dekorative çdo hapësire.

Nëse do ta bësh me niños, përdorni gërshërë për fëmijë dhe ndihmojini ata të mbajnë lëndë kryesore, pasi ky hap mund të jetë pak i komplikuar. Nëse nuk doni të përdorni silikoni i nxehtë ju gjithashtu mund ta bëni atë me silikoni i ftohtë y Ngjitës i bardhë, por meqenëse këto ngjitësa nuk janë të menjëhershme, ju duhet të lini kurorën e luleve të mbështetur mirë në një sipërfaqe në mënyrë që lulet të mos bien ndërsa është e freskët.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.