Si të bëni një letër Tre Mbretër për fëmijë

Viti po mbaron dhe së shpejti ata mbërrijnë tre burrat e mençur. Nëse dëshironi të mësoni se si të bëni një letër super origjinale Për t'i kërkuar Mbretërve për dhuratat tuaja të preferuara, unë do t'ju tregoj në këtë postim.

Materialet për të bërë letrën e Magi

 • Gome eva me ngjyra
 • gërshërë
 • Ngjitës
 • Grushta gome Eva
 • Zarfat e zbukuruar
 • Ngjitëse dhe rruaza
 • Sytë e lëvizshëm
 • Shënues të përhershëm
 • Skuqem dhe një shtupë pambuku
 • shabllon (mund ta shkarkoni K HTU)

Procedura për të përgatitur letrën e Magi

 • Për të filluar prerë të gjitha pjesët të cilët do të stërvitin Mbretin Magjistar. Ju mund ta bëni atë me ndihmën e shabllonit që unë ju lë.
 • Vazhdoni të formoni la cabeza, së pari ngjitni veshët në anët e fytyrës.
 • Dhe pastaj vendosni flokët dhe mustaqet. Pastaj mjekra.

 • Tani, ngjitni dy sy lëvizës në fytyrën e Mbretit.

 • Me shënues të imët bëje atë qerpikët dhe hundën.
 • Vendosni pak skuqje në faqe me rimel.
 • Buzët ato janë një zemër e vogël e bërë prej gome eva.
 • Formë kurora dhe vendoseni në kokën e Melchior tonë.

 • Ju mund ta dekoroni kurorën me afishe ose perla të ndezura.

 • Tani do ta bëj veshja e mbretit.
 • Ngjitni dy shiritat e gomës të kryqëzuar siç e shihni në imazh.
 • Tani ngjiteni kokën në krye të kostumit.

 • Për të dekoruar tunikën e Melchior do të përdor disa yje të vegjël.
 • Unë do të zbukuroj një zarf me një etiketë dhe një yll të artë ku do të vendos letrën me dhuratat e mia.
 • Me shënues të përhershëm të zi do të shkruaj emrin e Mbretit.

 • Dhe voila, ti tashmë e ke gati letrën tënde që Magët të plotësojnë të gjitha dëshirat e tua.
 • Mund ta besh të 3 modelet që shihni në imazh, sepse i keni të gjitha pjesët në modelin e shkarkueshëm.

Dhe deri më tani ideja për sot, shpresoj se ju ka pëlqyer dhe nëse e bëni atë, mos harroni të më dërgoni një foto përmes ndonjë prej rrjeteve të mia sociale. Mirupafshim !!


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.