Një rast i madh prej pëlhure

rast i gjerë

Përshëndetje të gjithëve. Të gjithë ju që bëni zanat ose ju pëlqen të vizatoni dhe pikturoni, e dini që nuk ka kurrë hapësirë ​​të mjaftueshme për të ruajtur gjithçka, kështu që sot dua t'ju tregoj këtë udhëzim mbi pasi kam bërë një çështje të gjerë të jetë në gjendje të kursejë pothuajse gjithçka.

Kjo rast i gjerë si në gjerësi ashtu edhe në gjatësi do të na lejojë kurseni furçat, lapsa, goma, gërshërë dhe të gjitha mjetet tona për t’i pasur gjithmonë pranë.

Materialet që kam përdorur për të bërë rastin tim të gjerë

  • Leckë e shtypur.
  • Një zinxhir i adaptueshëm.
  • Makinë qepëse, (mund të bëhet edhe me dorë).
  • Pincë.

proces

Për të bërë një rast të gjerë kam përdorur një pëlhurë të shtypur në kafkë që më pëlqen shumë dhe një zinxhir të zi. Unë kam përdorur një pëlhurë pambuku 100% por mund ta ndryshojmë pëlhurën sipas preferencave tona dhe kam marrë një zinxhir të përshtatshëm prej atyre që janë mjaft të gjatë dhe mund të presim atje ku duam dhe më pas të ndryshojmë ndalesat në mënyrë që mbyllja të mos shpëtojë .

 

Për të filluar, ajo që bëra ishte prerja e pëlhurës në madhësinë që doja, varësisht nga madhësia që duam, ne do ta presim pëlhurën. Pastaj unë palosa pëlhurën në gjysmë dhe basted zinxhir për të qep atë dhe qep secilën nga pjesët dhe pastaj secilin nga skajet e rastit

 

Pasi e kisha qepur kutinë e gjerë, e ktheva.

Në fund të zinxhirit ka disa thumba të vegjël metalikë që parandalojnë daljen e mbylljes, me pincë i heqim dhe i vendosim atje ku duam të vendosim fundin e zinxhirit në kutinë tonë të gjerë dhe të presim zinxhirin e tepërt ose mund të fshihemi atë brenda rastit.

Për të formuar pëlhurën dhe për të përforcuar formën e kutisë së madhe, mund ta hekurosim me një hekur të butë.
Dhe voila, ne e kemi përfunduar kutinë tonë të bollshme dhe mund ta mbushim atë me gjëra dhe t'i ruajmë për t'i pasur gjithmonë në dorë dhe në të njëjtin vend.

Shpresoj që të ju pëlqeu ky tutorial.

Më lini komentet tuaja!


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.