SI T M BAKENI ORGANIZATORIN E BRETKVE NGA RICIKLIMI I CD-ve

Në këtë punë praktike Unë ju sjell një ide për të ricikluar ose ripërdorur tuajin CD y DVD i vjetër Greatshtë shumë mirë të bësh me të niños dhe se ata mund ta zbukurojnë dhomën e tyre me një organizatori i bretkosave.

materiale

Për të bërë organizatori i bretkosave do t'ju duhet sa më poshtë materiale:

 • CD ose DVD
 • Silicone
 • Eva ose gome me shkumë
 • gërshërë
 • Shënues i zi
 • Makineri për shpimin e zemrës dhe luleve
 • litar
 • Palo
 • Modeli i mëposhtëm

Hap pas hapi

Në tjetrën video-tutorial ju mund të shihni hap pas hapi në mënyrë që të mund të krijoni organizatori i bretkosave dhe është shumë e lehtë për ju.

Mos harroni se nëse e bëni me Femije te vegjel duhet të keni kujdes me armën e ngjitësit pasi ato mund të digjen lehtë. Gjithashtu, nëse keni pak kohë, mund t'u jepni atyre pjesët e prera tashmë dhe t'i lini të mbledhin organizatorin e bretkosës, duke i ngjitur copë për copë.

Sigurohuni tuajin shënues i zi Permanentshtë e përhershme, në mënyrë që bretkosa të mos njolloset sa herë që e prekni.

Le të rishikojmë pasos për të ndjekur për të krijuar organizatorin e bretkosës, dhe kështu nuk do të harroni asgjë asgjë.

 1. Pritini të gjitha pjesët e shabllonit në gome eva ose shkumë.
 2. Ngjitni një rreth të gjelbër shkumë në CD.
 3. Pritini dhe ngjitni një gjysmërreth prej gome eva me një ngjyrë tjetër në rrethin e mëparshëm.
 4. Vendosni dhe ngjitni pjesë të ndryshme të bretkosës.
 5. Lyejini bebëzat e syve, hundës dhe gojës së bretkosës.
 6. Goditni dy zemra të kuqe prej gome eva dhe ngjitini ato në skajet e buzëqeshjes së bretkosës.
 7. Lidhni një tel në skajet e shkopit.
 8. Ngjiteni shkopin në duart e bretkosës.
 9. Dekoroni skajet e shkopit me lule shumëngjyrëshe.

Dhe ju do të keni tuajat organizatori i bretkosave gati për të varur dhe ruajtur gjërat brenda tij. Ju mund të bëni shumë më tepër kafshë dhe shumë ngjyra të ndryshme.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.