pemë me borë me disqe pambuku

Përshëndetje të gjithëve! Në zanatin e sotëm do të shohim si ta bëni këtë pemë me borë me disqe pambuku. Ky zanat është perfekt për të vegjlit e shtëpisë, pasi përveçse është shumë i thjeshtë, nuk ngjitet dhe me siguri do t'i argëtojë shumë. Sigurisht, gjithmonë nën mbikëqyrje.

Dëshironi të shihni se si ta bëni këtë pemë me dëborë?

Materialet që do të na duhen për të bërë pemën tonë me dëborë

 • Karton me ngjyrë blu, jeshile ose të ngjashme pasi do të bëjë qiellin, sfond.
 • Karton i një ngjyre tjetër për të bërë trungun.
 • Pambuk pambuku. Nuk ka rëndësi si janë, por nëse nuk kanë një vizatim do të jenë pak më mirë.
 • Ngjitës, mund të jetë ai që keni në shtëpi, qoftë edhe shirit të dyanshëm.
 • Laps.

Duart në zanat

 1. Do të presim kartonin e qiellit madhësia që duam që pema jonë të jetë më vonë.
 2. Pasi të kemi sfondin mundemi ose vizatoni siluetën e një peme ose bëni atë në karton e nje ngjyre tjeter, kjo sipas zgjedhjes suaj. Në rast se vendosim të presim siluetën e pemës, gjithmonë me të rritur të pranishëm për siguri.

 1. Tani vjen pjesa më qesharake e këtij zanati. CNe do të marrim një pako me disqe pambuku dhe ngjitës ose shirit të dyanshëm. Do të vendosim disa disqe pambuku në tavolinë dhe do t'i vendosim pak ngjitës ose një copë shirit...
 2. Për të goditur! Ne do t'i shpërndajmë këto disqe pambuku në degët e pemës, në tokë... Gjithçka që një pemë me dëborë të mbetet në një peizazh me dëborë. Ne gjithashtu mund të shtojmë rrathë të vegjël nëpër qiell duke imituar borën që bie nëse duam që të bjerë borë në peizazhin tonë.

Dhe gati! Ne kemi mbaruar pemën tonë me dëborë. Mund ta vendosim në një raft, ta dhurojmë ose ta vendosim në frigorifer në shtëpi me vizatime të tjera që kemi bërë.

Shpresoj të gëzohesh dhe të bësh këtë zanat.

 

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

bool (e vërtetë)