Pemët e Krishtlindjeve

Pemët e Krishtlindjeve

Krishtlindjet po afrojnë dhe është koha për të mbushur shtëpinë me zbukurime dhe dekorime tipike të kësaj kohe të veçantë. Për të kaluar një kohë argëtuese me fëmijët, nuk ka ide më të mirë sesa të bëni disa vepra artizanale që do të shërbejnë për të dekoruar çdo cep.

Si këto pemë krishtlindjesh qesharake, të cilat bëhen në pak minuta dhe që janë hyjnore në tavolinë apo në tavolinën e fëmijëve. Merrni parasysh materialet që ju nevojiten dhe hap pas hapi. Kjo fundjavë do të jetë perfekte për të krijuar disa dekorime të reja për t'i shijuar në shtëpi këtë Krishtlindje.

Pemët e Krishtlindjeve

Pemët e Krishtlindjeve, materiale

Këto janë materialet ne duhet të krijojmë këto pemë të lezetshme të Krishtlindjeve.

 • Kartona letër tualeti ose kuzhine
 • Lana Ngjyra e bardhe
 • Armë me ngjitës të nxehtë
 • Ngjitëse në formë yll
 • Karton
 • Stilolaps shënues Dorado
 • gërshërë
 • Një laps

hapat

Pritini kartonin

Së pari ne do të bëj një prerje përgjatë rrotullave të kartonit.

Krijo pishën

E rrotullojmë kartonin në njërin skaj për të formuar një kornetë. Ngjisim me disa pika silikoni të nxehtë dhe e presim bazën që të jetë e rregullt.

E ngjisim leshin

Tani le të filloni të mbështillni leshin në pishën e kartonit. Fillimisht vendosim një shtresë të hollë silikoni të nxehtë në mënyrë që të ngjitet në karton.

E mbulojmë kartonin

Rrotullojmë në të gjithë sipërfaqen, derisa të mbulohet plotësisht. Përfunduar duke ngjitur fundin fundor e leshit në mënyrë që të fiksohet.

Bëni yjet

Tani duhet ta bëjmë vizatoni disa yje të vegjël në karton për të kurorëzuar pemët e Krishtlindjeve.

ngjyros yjet

Pritini dhe ngjyrosni me shënuesin ngjyrë ari. Me pak silikon të nxehtë, ne godasim yjet në majë të pemëve të vogla.

dekoroj pemët

Për të përfunduar këto pemë të lezetshme të Krishtlindjeve, ne vetëm duhet t'i dekorojmë ato pak. Për atë, do të ngjitim disa yje ngjitës në lesh. Nëse nuk i keni yjet, mund t'i krijoni vetë në fletë të bardha, t'i prisni dhe t'i lyeni me shënuesin e artë. Në vetëm pak minuta, do të keni këtë zanat argëtues të Krishtlindjes.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.