Pema e Krishtlindjes e bërë me pupla

pema e Krishtlindjes3 A po kërkoni ide të reja dhe më të mira Dekoratë e Krishtlindjeve? Dhe çfarë nëse këtë Krishtlindje ne përdorim pendë për të dekoruar? Çfarë mendoni për këtë të çmuar Pema e Krishtlindjeve me pendë?

Kohët e fundit ne shohim pendë kudo dhe është se ato janë një nga tendencat e yjeve të kësaj vjeshte - dimri si në veshje, si në bizhuteri dhe natyrisht, në dekor. Për këtë arsye, postimi i sotëm u kushtohet pendëve dhe mënyrës së krijimit të një Pema e Krishtlindjeve të ndryshme dhe të çmuara.

materiale

  1. Stilolapsa. 
  2. Ngjitës nxehtësie dhe armë mbyllëse nxehtësie (mund të bëhet me ngjitësa të tjerë).
  3. Kartoni. 
  4. Sundimtar, laps dhe gërshërë.

Proces

pema e Krishtlindjeve

Në karton do të vizatojmë dy vija në një kënd prej afërsisht 78º për të formuar një kon. Në njërën nga anët, ne do të bëjmë një skedë që të jetë në gjendje të mbyllë konin.

pema e Krishtlindjes1

Ne do të ngjisim me armë nënshkrimin e nxehtësisë konin që do të formojë Pema e Krishtlindjeve dhe ne do të presim tepricën nga pjesa e poshtme në mënyrë që të qëndrojë drejt.

pema e Krishtlindjes2

Më në fund, ne do të lidhim pendët duke filluar nga pjesa e poshtme e konit në pjesën më të lartë, duke formuar qarqe rreth konit. Pasi Pema e Krishtlindjes mund ta kurorëzojmë me një yll

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.