Bëni vetë bëjeni pjesën kryesore të kungimit dhe personalizojeni atë sipas dëshirës tuaj

Bëni vetë bëjeni pjesën kryesore të kungimit dhe personalizojeni sipas dëshirës tuaj. Jemi në sezonin e bashkësive, koha për të festuar, për të shijuar familjen dhe për të festuar, të mbledhur rreth një tavoline ... Po më mirë nëse e zbukurojmë pak! Sot vij me një Bëni vetë për të bërë një pjesë të përbashkët nga më të thjeshtat dhe rezultatet. Ajo punon për të dy vajzat dhe djemtë, ju vetëm duhet të përshtatni ngjyrat dhe dekorimin sipas dëshirës tuaj.

Materialet:

 • Letër mëndafshi.
 • Fije ose kordon.
 • Gërshërë.
 • Shkop druri.
 • Dekorimi (Flutura, kukulla / ose kungimi).
 • Dantella.
 • Ngjitës

Procesi për të kryer këtë qendër kungimi:

 • Filloni mbledhjen tetë fletë letre me ind, në rastin tim unë kam shkëmbyer ngjyrën duke përzier rozë luleshtrydhe dhe vjollcë.
 • Bëni dyshe në formë tifozi. Llogaritni distancën e fletës dhe ndani në mënyrë që të gjitha palosjet të dalin në të njëjtën masë.

 • Pastaj llogarisni qendrën dhe bëni dy prerje të vogla, kalon kordonin përmes tyre dhe lidhet për tu mbajtur me fillin ose kordonin.
 • Për të mbaruar i jepni një formë të lakuar Në skajet, prerë një kurbë me gërshërë.

 • Tani është koha për t'i dhënë qendrës formën dhe vëllimin: zgjidhni rrudhat e formës së fizarmonikës dhe shikoni duke u larguar palosjet.
 • Ju shihni ndarjen e gjetheve për cndiqni atë vëllim. Nëse shikoni imazhin do ta kuptoni më mirë.

 • Tani ka vetëm dekoroj: Vendosni një dantella në pjesën e poshtme, mund ta fiksoni atë me ngjitës ose shirit të dyanshëm.
 • Zbatoni detaletJu mund të personalizoheni me emrin, një djalë apo vajzë bashkësie, një flutur ose çfarëdo që ju vjen në mendje sipas dekorimit të pjesës tjetër të festës.

Shpresoj se ju ka pëlqyer dhe kjo ju frymëzon, ju e dini që mund të pëlqeni dhe të ndani.

Po të them se në blogun tim ke më shumë detaje për pjesën tjetër të dekorimit të partisë së kungimit.

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.