DIY: Shtylla gërvishtëse e maces

Kruajtës macesh

Ndërsa ditët kalojnë, ne e shohim atë Gato (macja jonë e dashur) grepa me thonjtë tuaj në çdo sipërfaqe të ashpër dhe të lëmuar për të mprehur thonjtë tuaj të vegjël. Kjo bën që disa pjesë të shtëpisë të përkeqësohen, prandaj sot po ju paraqes kruajtësin e thjeshtë që i bëra asaj.

Me këtë kruajtëse, tashmë nuk do të dëmtojë asnjë lloj orendi nuk ka qilim në shtëpi, kështu që do të kesh thonjtë e vegjël të mprehtë për të kapur mizat në kopsht dhe për të zvarritur pjesët e trupit kur të kafshojnë.

materiale

Kruajtës macesh

 • Enë kartoni të hollë drejtkëndëshe.
 • Litar detar i imët.
 • Fletët e gazetës.
 • Dysheme silikoni.
 • Shirita silikoni.
 • Gërshërë.
 • Zelli.

Proces

Së pari, ne do të prerë hapjen e vogël të kontejnerit për të hequr brendësinë. Me këtë mbetje të vogël do të presim një drejtkëndësh. Pastaj, ne do të mbushim pjesën e brendshme të enë drejtkëndëshe të gazetës për ta bërë atë shumë më të vështirë dhe më të fortë.

Me drejtkëndëshin e kartonit që kishim bërë më parë, do ta mbyllim enën plotësisht me ndihmën e një shiriti të vogël në mënyrë që të jetë plotësisht hermetik dhe macja të mos hyjë në ambientet e brendshme. Pastaj, ne po mbështjellim litarin në të gjithë kontejnerin, duke rregulluar mirë me silikoni skajet dhe pikat kryesore të kruajtës në mënyrë që litari të mos lirohet.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.