Çanta prej pëlhure për të parfumuar dollapët

Çanta prej pëlhure për aromatizim

Këto çanta prej pëlhure për të parfumuar dollapët janë komplementi ideal për t’i vendosur në çdo dollap apo komodinë ku ruani rrobat. Ata janë kaq të lehtë për ta bërë këtë në të njëjtën pasdite mund të bëni aq çanta sa të keni nevojë, sepse ato janë praktike, shfaqëse dhe madje perfekte për dhurata.

Sepse çdo dollap mund të kapë aroma, për shkak të lagështirës ndër të tjera dhe të ketë një freskues ajri E natyrshme midis rrobave do të parandalojë që ajo erë të mos ngjitet në pëlhura. Nuk ka nevojë të përdorni kimikate dhe pa aftësi qepëse, ju mund të krijoni vetë aromatizues të ajrit për dollapët. Përveç kësaj, ato janë aq të bukura sa është kënaqësi të hapësh dollapin dhe të gjesh këto çanta prej pëlhure.

Çanta prej pëlhure për dollapët, një aromatizues indi i bërë në shtëpi

Çanta prej pëlhure, materiale

Materialet që do të na duhen janë:

 • Pëlhurë e motiveve të zgjedhjes suaj, gjithashtu mund të jetë e qetë. Materiali nuk është i rëndësishëm, por pambuku është i preferuar
 • Potpuri ose lule të thata
 • ngjitës për pëlhura
 • një rregull
 • gërshërë
 • shënues leckë
 • Një fjongo saten
 • Elastike
 • Thelbi i lëngshëm livando, kanellë ose aroma juaj e preferuar

Hap pas hapi

hap 1

Së pari ne do të tërheqim matjet në pëlhurë e nevojshme për të krijuar çanta prej pëlhure. Këto matje janë të përafërta dhe as nuk kanë nevojë të jenë të sakta.

Ne presim dy copa pëlhure për të krijuar secilën çantë prej pëlhure. Ne presim copa pëlhure sa të duam, ato mund të jenë të madhësive të ndryshme.

Ne përballemi me copat e rrobave dhe aplikoni një shtresë bujare të ngjitësit të rrobave. I vendosim dy pjesët dhe shtypim. Mund të vendosni disa kapëse rrobash për të favorizuar bashkimin ndërsa zamja thahet.

Ne gjithashtu bëjmë një cep të vogël në hapjen e sipërme, kështu që do të jetë më i kujdesshëm. Ne i përsërisim hapat në të gjitha pjesët e rrobave, derisa të keni aq çanta dollapi prej pëlhure sa dëshironi të bëni.

Ne e lëmë ngjitësin të thahet plotësisht, kur të jetë gati, ne i rrokullisim qeset e rrobave.

Ne mbushim qeset e rrobave me lulet e thara ose potpuri. Edhe pse ata tashmë kanë një erë, ne shtojmë disa pika esencë të lëngshme për ta bërë erën më këmbëngulëse dhe afatgjatë.

Ne i mbyllim qeset e rrobave me një brez elastik. Ne prerë një copë fjongo saten dhe e lidhim mbi elastikun për të dekoruar thasët tanë aromatikë për dollapët. Dhe gati, ne tashmë i kemi gati çantat tona për t’i vendosur në komodinë, sirtari i shtratit dhe madje, për të dekoruar një raft dhe kështu të aromatizoni dhomën tuaj.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.