Qiri dekorativ për Pashkë

Qiri dekorativ për Pashkë

ne ju tregojmë këtë Vela bërë me materiale të dorës së parë ku mund të ricikloni një tub kartoni. Mund ta bëni në mënyrë perfekte me fëmijët, pasi është vetëm prerë, lyer dhe ngjitur. Shijoni origjinalitetin se si është bërë në mënyrë që të mund të dekoroni çdo cep në datat kryesore si Semana Santa, festimet fetare ose Krishtlindjet. Shijoje!

Materialet që kam përdorur për qirinjën:

 • Një tub i vogël kartoni.
 • Karton me tre ngjyra: të verdhë të lehtë, të verdhë të errët dhe portokalli.
 • Një copë e vogël kartoni me shkëlqim ari.
 • Bojë akrilike e bardhë.
 • Një furçë.
 • Prerës në formë ylli.
 • Një busull.
 • Një stilolaps.
 • Një rregull.
 • Ngjitese.
 • Ngjitës silikoni i nxehtë dhe arma e tij.

Ju mund ta shihni këtë zanat hap pas hapi në videon e mëposhtme:

Hapi i parë:

E lyejmë tubin e kartonit me bojë akrilike e bardhë. E lëmë të thahet. Nëse shohim që ka nevojë për një shtresë tjetër bojë, e përfundojmë përsëri dhe e lëmë të thahet.

Qiri dekorativ për Pashkë

Hapi i dytë:

Në kartonin me ngjyrë të verdhë të lehtë vizatojmë a Rreth 8 cm me ndihmën e busullës. Në kartonin e verdhë të errët vizatojmë një rreth tjetër të Diametër 6cm. Presim të dy rrathët.

Hapi i tretë:

E afrojmë rrethin 6 cm me kartonin portokalli dhe llogarisim se si të vizatojmë një flakë e lirë. E kemi prerë. Marrim dy rrathët dhe i goditëm me shkopin e ngjitësit. Marrim flakën dhe e ngjisim brenda rrethit të verdhë të errët.

Hapi i katërt:

Në kartonin e mbetur do të shkojmë prerë disa shirita Ata do të duhet të masin disa 16 cm e gjatë dhe 1,5 cm e gjerë. Presim rreth 8 shirita që alternohen me ngjyrat e kartonit që kemi. Merrni shiritat dhe rrotulloni ato deri në formojnë një rreth. E ngjitim në skajet e saj me një pikë silikoni të nxehtë.

Hapi i pestë:

Me prerësin e vdesit ne bëjmë një yll në karton me shkëlqim ari. E ngjisim në pjesën e përparme të tubit. Ne marrim rrathë kartoni dhe i ngjitim me silikonin rreth e rrotull dhe në pjesën e poshtme të tubit të kartonit. Tani na mbetet vetëm të vendosim qiri automatik i ndezur dhe shijoni zanatin tonë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.