Renë qesharak me çokollata

Renë qesharak me çokollata

Mos e humbisni këtë zanat fantastik. Është shumë e thjeshtë, kështu që mund ta bëni me fëmijët dhe në të njëjtën kohë dekoroj tryezën tonë të Krishtlindjeve. Ne do të bëjmë disa shkurtime të fytyrat e renëve dhe më pas do të shtojmë disa çokollata të arta. Për të lehtësuar fytyrën e drerit, ne ofrojmë një dokument word në mënyrë që ta printoni dhe ta kopjoni në karton. Ju keni një video demonstruese që të mund të shihni se si është bërë ky renë argëtues.

Materialet që kam përdorur për drerin:

 • Karton kafe.
 • Karton me shkëlqim argjendi.
 • Sytë për zanat.
 • Çokollata të llojit Ferrero Rocher,
 • Gërshërë.
 • Laps.
 • Silikoni i nxehtë dhe arma e tij.
 • vizatim renë

Ju mund ta shihni këtë zanat hap pas hapi në videon e mëposhtme:

Hapi i parë:

Ne shtypim manualin me dokumentin që ju ofrojmë, klikoni në lidhjen: vizatim renë. I presim veçmas vizatimin dhe brirët.

Renë qesharak me çokollata

Hapi i dytë:

Me vizatimin e prerë do ta përdorim si shabllon për të bërë shumë renë. E vendosim në kartonin kafe dhe vizatojmë konturin e tij. Me vizatimin e kopjuar do ta presim.

Renë qesharak me çokollata

Hapi i tretë:

Vendosim dhe ngjisim sytë me silikonin e nxehtë. Çokollatën do ta ngjisim edhe si hundë.

Renë qesharak me çokollata

Hapi i katërt:

Vendosim pas kartonit glitter, brirët. Ne bëjmë të njëjtën gjë, ne do të vizatojmë skicën e saj për të bërë gjurmimin. Lëmë pak diferencë në fund që të mund ta ngjisim në kokë.

Renë qesharak me çokollata

Hapi i pestë:

I ngjisim brirët në pjesën e pasme të kokës. Tani mund të shijojmë drerin!!

Renë qesharak me çokollata


Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.