Si të krijoni një zog gome eva me material të ricikluar

Jemi në shtator dhe kemi përsëri në shkollë, por kjo nuk do të thotë që ne do të ndalojmë së krijuari zanate të lehta për fëmijë. Në këtë post do t'ju mësoj se si ta bëni këtë zog gome evnjë me rrotulla kartoni me letër higjienike, është një punë e shkëlqyeshme Ricikloni.

Materiale për të bërë zog gome eva

 • Rrotulla letre tualeti ose kuzhine
 • Gome eva me ngjyra
 • gërshërë
 • Ngjitës
 • rregull
 • Sytë e lëvizshëm
 • Shënues të përhershëm
 • Grushta gome Eva
 • Shkopinj druri

Procedura për të bërë zog gome eva

Për të filluar ju nevojitet një letër kartoni tualeti ose kuzhine.

 • Me ndihmën e sundimtarit, bëni një Shenjë 5cm në rrotull dhe prerë atë.

 • Prerë larg nëzemërim gome eva kafe pak më e madhe se rrotulla për të mos treguar kartonin dhe aq kohë sa të rreshtohet plotësisht kartoni.
 • Ngjiteni me silikon të nxehtë ose të ftohtë dhe bëni kujdes që ta bëni të drejtë.
 • Në një copë letër ose karton që nuk ju shërben, bëjeni veten një shabllon çfarë do të jetë prerja e pendëve
 • rreze Stilolapsa me 4 ngjyra që të pëlqen më shumë.

 • Ngjitni pendët një nga një në pjesën e prapme të zogut. Mund t’i kombinoni si të doni.
 • Tjetra, prerë këto pjesë që do të jenë sqepin dhe këmbët.
 • Palosni sqepin dhe ngjiteni në fytyrën e zogut dhe bëni të njëjtën gjë me këmbët, duke marrë parasysh që ato janë të përafruara.

 • Përdorni një shkop druri në mënyrë që zogu të mbahet dhe të vendoset kudo.
 • Ngjiteni atë në qendër të shkopit dhe nëse e shihni që nuk mjafton, mund të ngjitni një shkop të dytë në pjesën e poshtme.
 • Dekoroni anët me 2 lule gome eva dhe vizatoni qendrën e kuqe.

 • Për të përfunduar ne duhet vetëm të vendosim dy sy lëvizës dhe vizatojeni me një shënues të zi të përhershëm disa qerpikë.
 • Gati, ne tashmë kemi një zog të bukur për të dekoruar çdo projekt. Mund ta bëni në ngjyrat që ju pëlqejnë më shumë.

Shihemi në zanatin tjetër !!!


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.