3 IDE P TOR T R RICIKLUAR TUBAT E KARTONIT

Në këtë punë praktike te sjell ty Idetë e 3 kështu që të mund të ricikloni tuba kartonin të të gjitha llojeve. Ju mund të bëni një elegante laps, pako për tuajat dhurata dhe një raft organizator shume dekorative Kështu që qëndroni sepse tani po ju them materiale që do të përdorim dhe unë do t'ju tregoj hap pas hapi të secilës prej ideve.

materiale

Për të bërë të gjitha idetë që do t'ju duhet si material i zakonshëm Tuba kartoni, qofshin letër higjienike, letër kuzhine, shirita ngjitës, letër dhuratë, shirita dekorativë ... Përveç tubave të kartonit do t'ju duhen si më poshtë materiale:

 • shirit ngjites
 • Shirit ngjitës dekorativ
 • Letër me ngjyra
 • Ngjitese
 • Silikoni me armë
 • Ngjitës i bardhë
 • CD
 • Bojë akrilike
 • Bojë me spërkatje
 • Dërrasë druri
 • furçë

Hap pas hapi

Në tjetrën video-tutorial ju mund të shihni procesi i shtjellimit të secilës prej tre ideve, në mënyrë që të mos humbni detaje dhe të mundeni bëjeni veten pa vështirësi.

A e keni parë që ato janë shumë e lehtë? Ju mund të na lini në komente se cila nga tre idetë ju ka pëlqyer më shumë.

Laps

Lapsa janë gjithmonë shumë i dobishëm, por nganjëherë nuk kujdesemi për pjesën dekorative të saj. Në këtë rast ne mund ta bëjmë një plotësisht sipas dëshirës tuaj, pasi mund ta pikturoni me ngjyrat që dëshironi ose që ju përshtaten më së miri me dekorimin e shtëpisë tuaj.

Pako dhuratash

L objekte të vogla nganjëherë ato janë të vështira për t'u mbështjellë në mënyrë që një dhuratë e vogël të mos lihet dhe të mbetet pa u vënë re. Nëse krijojmë një paketë Me një tub kartoni, dhurata do të mbrohet mirë dhe ne do ta bëjmë atë të zërë më shumë. Përveç gjithë kësaj, ne mundemi personalizoj plotësisht për pëlqimin tonë.

Raft tryeze

Për mua ky opsion është më i shumti i dobishëm y dekorative. Nëse dëshironi disa lartësitë në tavolinën e punës mund t'i krijoni me këtë organizatorNë këtë mënyrë do të keni më shumë hapësirë ​​për të vendosur objektet tuaja dhe ato do të jenë shumë më të bukura dhe të organizuara.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.