Scrunchies me mbetje pëlhure

skrunchies

Përshëndetje të gjithëve. Ky udhëzues është për të gjithë ata që pëlqejnë t'i marrin ato shtojcat e veta.

Sot dua t'ju tregoj se si i kam bërë disa skrunchies skrunchy prej pëlhure që më ka mbetur nga zanatet e tjera.

Në disa hapa dhe duke përfituar nga materiali që na ka mbetur, ne mund të bëjmë disa skrunchies bukur krehni flokët me këto pajisje origjinale dhe ekskluzive.

Materialet që i përdora për të bërë krasitësit

  • Mbetje pëlhure.
  • Gome elastike.
  • Makine qepese.
  • Gërshërë.

proces

Për të filluar Zgjodha copëzat e pëlhurave që unë doja ta përdorja për të bërë këto skrunchies. Pastaj prerë drejtkëndëshat me pjesët sa më të drejta dhe të barabarta.

Pastaj I qepa skajet e secilës copë toke për të bërë një kufi në secilin nga skraunet. Ky hap mund të bëhet me dorë, megjithëse unë kam përdorur makinën qepëse, ky udhëzues mund të bëhet me dorë nëse nuk keni një makinë qepëse.

Kur i kisha të qepura skajet e gjërave, gjëja tjetër është të qep anën, pëlhura duhet të jetë brenda dhe pastaj duhet ta kthejmë, për të më ndihmuar kam përdorur një shkop të hellit.

Sapo të kemi të gjitha skanimet e duhura, ajo që vijon është të kaloj brezin elastik, unë përdora një gjerësi 6 milimetra dhe prera shirita prej 20 centimetra pak a shumë secila. Me një kunj sigurie e kalojmë elastikun brenda kruajtësve dhe lidhim në fund me një nyjë shumë të fortë që të mos lirohet, mund t’i japim edhe disa qepje.

Në fund nuk i lidha skajet e skrapave, thjesht futa njërën brenda tjetrës dhe e lashë të hapur, në mënyrë që të ndryshoja shiritin nëse dëmtohet ose prishet.

Dhe me këto hapa të thjeshtë ne mund të bëjmë një grup të tërë copash për t'i kombinuar me rrobat dhe aksesorët tanë ose thjesht për të përfituar nga ato copa pëlhure që na kanë mbetur nga zanatet e tjera.

Më lini komentet tuaja!


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.