Shenjë e dorezës së derës me mesazh

Përshëndetje të gjithëve! Në zanatin e sotëm ne do ta bëjmë këtë shenjë për ta vënë në dorezën e derës dhe se kushdo që do të hyjë në dhomë mund të lexojë mesazhin që ne duam të përcjellim.

Dëshironi të dini se si mund ta bëjmë?

Materialet që do të na duhen për të bërë posterin tonë

 • Kartoni i ngjyrës që na pëlqen më shumë. Nëse është një ton shumë i errët, mund të shtojmë pak letër krep me ngjyrë të hapur të ngjitur në të për të qenë në gjendje të shkruaj mbi të.
 • Letër krepe (opsionale)
 • Stilolaps shënues
 • Ngjitës (nëse përdorim letër krepe)
 • gërshërë

Duart në zanat

 1. Ne marrim kartonin dhe shkojmë prerë një drejtkëndësh të madh meqenëse mesazhi që do të shkruajmë duhet të jetë qartë i dukshëm. Pasi të jetë prerë drejtkëndëshi, ne do të bëjmë një rreth në njërën nga anët që gjithashtu do të presim për të pasur një vrimë përmes së cilës do të varim shenjën në dorezën e derës ose në fiksimin.

 1. Ne e mbulojmë kartonin me letër krep, në rast se kartoni i zgjedhur është i errëtMe Ne do të vendosim zam përgjatë gjithë kartonit dhe më pas do të ngjisim letrën e krepit. Ne duhet të jemi të kujdesshëm me zonën ku është rrethi pasi është e mundur që letra e krepit të prishet në atë zonë. Ne do të presim që ajo të thahet para se të vazhdojmë.

 1. Ne shkruajmë mesazhin ne duam të vendosim, për shembull: "telefononi para se të hyni", "mos kaloni", "mirë se vini", etj.

 1. Ne gjithashtu do të shtojmë detajet në skicën e posterit, si disa rreshta, pika, yje, apo çfarëdo që na pëlqen më shumë. Për këto detaje ne gjithmonë mund të përdorim të njëjtën ngjyrë me një shënues, ose të ndryshojmë dhe të vendosim ngjyra të ndryshme. E rëndësishme është që neve na pëlqen tabela që do të jetë në derën e dhomës sonë.

Dhe gati! Tani mund të fillojmë të bëjmë shenjën e derës sonë.

Shpresoj të gëzohesh dhe të bësh këto zanate.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.