Shtrigat u shtypën në derë - një zanat i lehtë për Halloween

Përshëndetje të gjithëve! Halloween po vjen dhe gjithnjë e më shumë fëmijë shkojnë nga shtëpia në shtëpi duke kërkuar ëmbëlsira, le të bëjmë një kurvë të grimcuar në derën e derës për t’i pritur.

Dëshironi të shihni se si ta bëni?

Materialet që do të na duhen për të bërë shtrigën tonë të shtypur në derën e derës

 • Gjëja e parë është të kemi një derë në derën e shtëpisë dhe nëse nuk duhet të marrim një topolak në mënyrë që të ketë një peshë.
 • Çorape me shiritaNëse do të ripërdorni çorapet e vjetra, sigurohuni që ato të mos kenë vrima dhe nëse i keni, qepini ato.
 • mbushjeMund të mbushet për jastëkë, plastikë, rroba të vjetra, çfarëdo që dëshironi ose keni në shtëpi.
 • Disa këpucë me disa thembra, idealja është të përdorim ato që nuk na dëmtojnë nëse prishen pasi që ka të ngjarë të shkelen.

Duart në zanat

 1. Hapi i parë është merrni çorapet shtrijini mirë për t’i lëmuar dhe për t’i mbushur të materialit që kemi zgjedhur. Shtë e rëndësishme që të shpërndani mbushjen mirë në mënyrë që të keni këmbë uniforme shtrigash.

 1. Ne qepim hapjen të çorapeve që mbushja të mos dalë. Nëse përdorim disa çorape që nuk janë të vjetra dhe që do të dëshirojmë të vazhdojmë t'i përdorim pas Halloween mund të vendosni disa kunja sigurie për të mbajtur mbushjen brenda. Mos u shqetëso sepse ato nuk do të shihen.

 1. Ne i vëmë këmbët e shtrigës nën derën tonë duke i akomoduar ato siç na pëlqen më shumë, këmbët duhet të jenë të orientuara nga jashtë në mënyrë që ato të duken të jenë një qëndrim i natyrshëm (brenda një sjelljeje natyrale kur një shtëpi ju shtyp juve)
 2. Ne vendosim këpucët në këmbët e shtrigave dhe ripozicionohemi të gjitha për t'u siguruar që na pëlqen se si duket kur mbaron.

Dhe gati! Mbetet vetëm që fëmijët të fillojnë të vijnë në shtëpinë tuaj për të kërkuar ëmbëlsira.

Shpresoj të gëzohesh dhe të bësh këtë zanat.

 

 

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

bool (e vërtetë)