Si t'i shënoj rrobat me emrin e fëmijëve të mi pa qepur

Si t'i shënoj rrobat me emrin e fëmijëve të mi pa qepur

Imazhi| craftsmoreeasy blogspot

Përpara fillimit të vitit të ri akademik, me siguri do të dëshironi të keni gati të gjitha mjetet shkollore që do t'ju duhen fëmijëve tuaj. Nga uniforma dhe çanta e shpinës te librat, lapsa dhe stilolapsat. Gjithashtu foshnjat e shkollës që do të mbrojnë rrobat e fëmijëve nga njollat ​​nga markerët dhe bojërat në klasat e tyre ose nga njollat ​​e baltës në pushim.

Fëmijët e shkollës janë zakonisht të gjithë të të njëjtit stil, kështu që që secili nxënës të identifikojë të tyren, është mirë që ta shënoni me emrin e secilit fëmijë. Në rast se doni të dini se si mundeni shënoni fustanet me emrin e fëmijëve tuaj, më pas ju paraqesim një metodë shumë të thjeshtë për ta bërë pa qepur. Le ta bejme!

Si t'i shënoj rrobat me emrin e fëmijëve të mi pa qepur: me bojë dhe furçë

Nëse nuk keni kohë të qëndisni emrin e vogëlushit tuaj tek fëmija i tij dhe po kërkoni një metodë të shpejtë dhe të lehtë për të kryer detyrën, ju këshilloj të provoni lyejeni emrin tuaj në leckë me një furçë.

Materiale për të pikturuar emrin në fustan

 • Një furçë e imët
 • Pak bojë pëlhure në ngjyrën e zgjedhjes suaj
 • Pak gazetë ose letër thithëse e fortë
 • Letër gjurmuese për të transferuar emrin
 • Një laps dhe kunja për të mbajtur letrën e gazetës ose letrën thithëse
 • Si të shënoni fustanet me bojë

Hapat për të shënuar fustanet me emrin e fëmijëve të mi pa qepur

 • Hapi i parë që duhet të bëni për të shënjuar rrobat me bojë është larja e foshnjës dhe hekurosja. Mundohuni të mos përdorni zbutës pëlhure në këtë larje të parë pasi mund të largojë bojën.
 • Pasi të thahet, zgjidhni zonën e mantelit ku do të pikturoni emrin. Rrafshoni pëlhurën dhe me ndihmën e disa kunjave vendosni në anën e pasme letër thithëse.
 • Tjetra është koha për të kapur emrin e fëmijës tek foshnja. Mund ta bëni me dorë me laps ose me një shabllon nga interneti që ka një font të bukur.
 • Pas. lyej me penel dhe lyej emrin në telajo. Nëse dëshironi t'i jepni një stil tjetër, mund të kaloni buzë me bojë të zezë për të theksuar emrin. Më vonë, lëreni bojën të thahet plotësisht dhe përdorni një hekur për të vendosur bojën që të mos plasaritet. Për ta bërë këtë, kthejeni pëlhurën smock nga brenda ose përdorni një pëlhurë tjetër sipër foshnjës.

Si t'i shënoj smocks me emrin e fëmijëve të mi pa qepur: me një copëz

Nëse jeni duke kërkuar një mënyrë tjetër për të shënuar rrobat me emrin e fëmijëve tuaj pa qepur dhe pa përdorur bojë, një zgjidhje tjetër shumë e thjeshtë dhe efektive është përdorni një patch. Le të shohim se çfarë materialesh do t'ju duhen dhe cila është metoda e shënimit të emrit.

Materialet për të shënuar emrin në fustan me një copëz

 • Një copëz ose jastëk gjuri me hekur
 • gërshërë
 • Një laps
 • Një hekur
 • një shami pëlhure

Hapat për të shënuar fustanet me emrin e fëmijëve të mi pa qepur

 • Blini një copë toke në një nuancë që është në kontrast me ngjyrën e smokut të fëmijës.
 • Më pas, vizatoni emrin e fëmijës me ndihmën e një lapsi me shkronja të mëdha.
 • Më pas, përdorni gërshërë për të prerë shkronjat dhe lërini mënjanë.
 • Hapi tjetër do të jetë rrafshimi i vendit tek fëmija ku dëshironi të vendosni shkronjat. Më pas, vendosni shkronjën e parë aty ku dëshironi ta ngjitni dhe mos harroni të shtoni një shall prerës mbi të për ta hekurosur me kujdes mbi të për disa sekonda.
 • Përsëriteni këtë veprim me të gjitha shkronjat dhe do të keni arritur të shënoni fustanin me emrin e fëmijëve tuaj pa qepur. Kaq e lehtë!

Si të shënoj fustanet me emrin e fëmijëve të mi pa qepur: me markera të përhershëm

Nëse nuk keni kohë dhe nuk doni të ndërlikoni veten shumë kur bëhet fjalë për shënimin e fustaneve me emrat e fëmijëve, mund të zgjidhni një opsion shumë të lehtë: përdorni shënues të përhershëm.

Materiale për të shënuar emrin në fustan me disa shënues

 • Markera të përhershëm në ngjyrën e zgjedhjes suaj
 • Një shabllon interneti nëse dëshironi një tipografi të veçantë
 • Një copë kartoni në mënyrë që boja të mos kalojë

Hapat për të shënuar fustanet me emrin e fëmijëve të mi pa qepur me markera të përhershëm

Së pari, merrni copën e kartonit dhe vendoseni midis pëlhurës së fustanit për të parandaluar që boja nga shënuesi që do të përdorni të transferohet në pjesën e pasme të veshjes. Përndryshe, do të rrezikoni të rrjedh gjak dhe më pas ta bëni të pamundur heqjen e njollës.

Pastaj merrni shënuesin e përhershëm dhe shabllonin që keni marrë nga interneti për të vizatuar emrin në mantel. Zgjidhni një shënues me majë të imët në mënyrë që kur ta lyeni, emri të jetë më i lexueshëm. Gjithashtu sigurohuni që të zgjidhni një ngjyrë që do të bie në sy me pëlhurën e fustanit.

Në fund, lëreni pëlhurën të thahet. Dhe gati!

Si t'i shënoj rrobat me emrin e fëmijëve të mi pa qepur: me pulla

Me këtë metodë ju do të aplikoni bojë direkt në veshje, por në vend që të përdorni një marker, do të përdorni një stampë. Këto lloj pullash vijnë në grupe që mund të personalizohen për të kombinuar shkronjat e ndryshme për të formuar emrin e fëmijës.

Materiale për të shënuar emrin në fustan me një vulë

 • Një vulë
 • Ngjyra e bojës që dëshironi të zezë ose të bardhë

Hapat për të shënuar rrobat me emrin e fëmijëve të mi pa qepur me pullë

Merrni vulën dhe personalizoni shkronjat për të shënuar emrin e fëmijës në veshje.

Avantazhi i kësaj metode është se teksti në pullë shprehet në mënyrë të lexueshme dhe të qartë.

Këto janë disa nga metodat që keni në dispozicion nëse doni të shënoni rrobat me emrat e fëmijëve tuaj pa qepur. Në varësi të buxhetit dhe nevojave tuaja, ju mund të zgjidhni atë që preferoni. cilin prej tyre zgjidhni?


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.