Magnetet e derrit me baltë Fimo ose polimer

Magnetet e derrit

Në këtë udhëzim do të dekorojmë pak frigoriferët tanë. Unë do t'ju tregoj se si të bëni magnet derrkucë me baltë Fimo ose polimer. Përveç kësaj, unë ju jap një ide për t'i bërë palë derri dhe për t'i bërë ato më argëtuese.

Ngjyrat që do t'ju duhen

Për të bërë fytyrën e një derri me argjilën do t'ju duhen ngjyrat e mëposhtme:

 • I zi
 • Rosa
 • Blanco

Hap pas hapi për të bërë magnet derri

Le të fillojmë me fytyrën.

Fytyrë derri

 1. Bëni një top të zi.
 2. Krijoni një ovale duke e shtrirë pak atë top.
 3. Vendosni magnetin në qendër të ovalit.
 4. Rrokullisni sipër dhe shtypni butësisht me pëllëmbën e dorës derisa të rrafshohet pak dhe magneti të shtyhet në bazën e fytyrës.

Derr hundë

 1. Bëni një top rozë për surrat.
 2. Rrokullisni atë në një ovale.
 3. Vendoseni në fytyrën e derrit.
 4. Rrafshojeni pak me pëllëmbën e dorës.

Vrimat e hundës së derrit

 1. Shënoni vrimat e hundës me një fëndyell.

Le të bëjmë sytë.

Sytë e derrit

 1. Bëni dy topa të bardhë.
 2. Thërrmoni ato.
 3. Vendosini së bashku.
 4. Ngjitini ato në fytyrë pak sipër hundës së derrit.

Nxënësit e derrit

 1. Krijoni dy topa të zi për nxënësit.
 2. Thërrmoni ato.
 3. Ngjitini ato në sytë që sapo keni bërë.

Ne duhet t'i vendosim veshët.

Veshët e derrit

 1. Krijoni dy topa të zinj.
 2. Rrokullisni ato në njërën anë për të krijuar formën e lotit.
 3. Thërrmoni pikat.
 4. Ngjitini ato në kokën e kredos nga pjesa e rrumbullakët, duke i përkulur pak në mënyrë që kulmi i pikave të shikojë përpara.

Për ta bërë atë më qesharake, ne do të heqim gjuhën.

Gjuhë derri

 1. Bëni një top të kuq.
 2. Rrotullojeni pak për të krijuar një ovale.
 3. Shënoni një vijë me thikë.

Derr Fimo

Ngjiteni gjuhën nën feçkë dhe do të keni përfunduar derrkucin tuaj.

Ju gjithashtu mund të bëni një derr me një hark. Nëse dëshironi të mësoni se si ta bëni këtë, mund të kaloni nëpër tutorialin ku unë ju mësoj dy mënyra për të bërë lidhje me Fimon, dhe kështu do të keni disa derra, të cilët më duken shumë qesharake.
Derr me hark

Falë magnetit që kemi vendosur pas tij mund t'i vendosim të zbukurohen në frigorifer ose kudo ku mund të ngjitet magneti.

Derr me magnet

Dhe ky është rezultati i çiftit të derrave të bërë me baltë Fimo ose polimer.

Derra me magnet


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

bool (e vërtetë)