Si të bëni një kurorë ylli

 

Garland yll

Sot në CraftsOn ne do t'ju tregojmë se si të bëni të bukur kurorë yjesh.

L kurora janë elemente që përdoren në thelb për dekoroj ditëlindjen dhe ne gjithashtu i përdorim ato në Krishtlindje.

Atje modele dhe dizajne të ndryshme, shumë variabla që me pak imagjinatë mund t’i bëjmë sipas dëshirës.

Në ditëlindje ne përdorim varur në mur, me disa fraza ose karaktere dhe zakonisht ato janë në formën e një trekëndëshi dhe ne zbukurojmë të gjithë murin.

Nëse e përdorim krijimtaria jonë, ne mund t'i bëjmë me formën që duam ta përdorim si element dekorativ në dhomat e gjumit ose në ndonjë cep të shtëpisë sonë.

Po sikur ta bëjmë kurora në formë ylli dhe ne i përdorim ato për të dekoruar dhoma gjumi e vajzave?

Sot do t'ju tregojmë se është shumë e lehtë dhe e lirë dekoroj me një kurorë me yje.

Materialet për të bërë një kurorë ylli:

 • Karton me ngjyra
 • Karton i bardhë
 • Letër me model (mund të jetë letër ambalazhi)
 • Armë ngjitëse
 • Zbukurime të tilla si shirita, harqe dhe gjithçka që dëshironi
 • Kordon ose fjongo e trashë
 • gërshërë
 • Myk yll, të cilin do ta gjeni më poshtë, gati për tu shtypur

Materialet e kurorës së yjeve

Myk i kurorës së yjeve:

myk yll

Hapat për të bërë kurorë me yje:

Hapi 1:

Ne prerë yje në letra të ndryshme dhe në letrën më të mirë që kemi prerë yjet më shumë vajzat, në këtë rast kemi prerë 2 në secilën ngjyrë, nëse doni një kurorë më të madhe që të mundeni prerë më shumë sasi.

Garland yll hapi 1

Hapi 2:

Ne zbukurojmë yjet siç na pëlqen më shumë, në këtë rast ne godasim yjet prej letre më të hollë mbi yllin e bardhë dhe yjet e tjerë që i zbukurojmë me harqe.

Garland yll hapi 2

Hapi 3:

Ne prerë një shirit të kordonit për aq kohë sa madhësia që dëshironi kurorën tuaj dhe ne ngjisim yjet, duke lënë një hapësira midis tyre.

Garland yll 2

 

Më në fund, ne mundemi dekoroj me harqe ose me aksesorët që ju pëlqejnë më shumë.

¡Ne e mbyllëm telefonin në mur dhe voila!

Ata do të arrijnë me një detaj të thjeshtë a hapësirë ​​delikate dhe shumëngjyrëshe.

Ata gjithashtu mund t'i bëjnë ato brenda forme zemre, nëse është djalë, ato mund të bëhen në formën e anijeve ose të njëjtën gjë yje me ngjyra të tjera.

Shihemi heren tjeter.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.