Si të bëni lule letre me qarqe

Ne jemi në pranvera dhe lulet ato janë zanat i përsosur për të festuar. Në këtë postim do t'ju mësoj se si të bëni lule me rrathë letre, super të lehtë dhe të shpejtë. Ato janë të shkëlqyera për dekorimin e të gjitha llojeve të punëve si kartolina, kuti, etj ...

Materiale për të bërë lule letre

 • Gazeta të zbukuruara
 • Ngjitës
 • Grusht rrethi
 • Pompone ose butona

Procedura për të bërë lule letre

 • Për të filluar duhet të zgjidhni një letër me model, nëse mund të jetë i dyanshëm me dizajne të ndryshme, shumë më mirë.
 • Minave janë fluturat dhe jeshile fëstëk në anën tjetër.
 • Me një grusht vrimë qarqet ju duhet të bëni 8 posaçërisht për të bërë lulen e plotë dhe një për bazën, gjithsej 9.

 • Dele rrethin në gjysmë.
 • Dele përsëri në gjysmë
 • Hapni copën dhe do të keni një kryq të shënuar
 • Sillni dy skedat e poshtme në qendër siç shihni në imazh, atë në të djathtë dhe atë në të majtë.
 • Rrokullisni letrën sipër.
 • Sillni një nga skedat në qendër.
 • Sillni skedën tjetër në qendër.
 • Ne tashmë kemi bërë pjesa bazë për të bërë lulen. Bëni të njëjtën gjë me 8 qarqet.

 • Për të filluar të formoj lulen që do të vendos kryq 4 nga 8 petale në rrethin që do të jetë për të mbajtur petalet.
 • Unë do të ngjit petalet me silikoni të ftohtë, kjo ngjitës më lejon të lëviz copat nëse nuk i kam vendosur siç duhet.
 • Sapo të gjenden katër pjesët e para, unë do të fus të tjerët në qendër të dy prej atyre të mëparshmet.
 • Për të përfunduar dekorimin e luleve mund ta vendosni në qendër pompone, butona ose ndonjë zbukurim që keni rreth shtëpisë.

Ju mund të bëni sa më shumë modele që dëshironi, thjesht duke ndryshuar dizajni i letrës.

Dhe kjo është sa e lehtë keni një lule për të dekoruar skrapet tuaja, zanatet, kartat, etj ...

Mos harroni se nëse modifikoni madhësinë e rrethit, ju mund të bëni shumë variante të kësaj zanate dhe ta përshtatni atë me nevojat tuaja.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.