Si të bëni një tortë pelenë për një dush për fëmijë ose një dhuratë për fëmijë.

Sot ju tregoj Si të bëni një tortë pelenë për një festë dushi për fëmijë ose t'i dhuroni një të porsalinduri.A njihni dikë që pret një bebé dhe ju doni të festoni një festa e lindjes Të mirëpres? Apo thjesht doni të bëni një dhuratë për një të porsalindur dhe doni diçka ndryshe?… Epo, torta me pelenë është një ide origjinale që me siguri do të duket shumë mirë me detajet, është gjithashtu shumë e thjeshtë për tu bërë, thjesht duhet të ndiqni këto hapa.

Materialet për tortën me pelenë:

 • Paketa e pelenave numër 3.
 • Pllakë kartoni. (Nga ato që vihen në ëmbëlsira).
 • Dantella ose letër me tehe.
 • Tub kartoni. (Ne ricikluam një nga pecetat e letrës).
 • Silikoni i nxehtë.
 • Gome ose fije.
 • Letër e zbukuruar.
 • Shirit i dyanshëm.
 • Shirit ose dantella.
 • Kukull prej pelushi.

proceso:

 • Shënoni qendra e pllakës dhe me armë silikoni ngjisni tubin e kartonit.
 • Ju mund të vendosni kasetë e dyfishtë e shtrenjtë për një kontroll më të mirë të pelenave.

 • Pritini një rreth në dantellaPër ta bërë këtë, paloseni në katër pjesë dhe bëni një trekëndësh në kulm. Vendoseni përmes tubit të kartonit për të mbuluar pllakën.
 • Më poshtë ju shihni vënia e pelenave siç e shihni në imazh, një nga një.

 • Përsëriteni ky proces derisa pllaka të jetë e plotë.
 • Lënda të gjitha pelenat me tel ose gome.

 • Pasi të keni katin e poshtëm të tortës, le të shkojmë për të dytën: Mbështilleni disa pelena dhe fiksohet me një shirit gome ose fije.
 • Vendoseni vertikalisht ne katine dyte. Nëse dëshironi, mund të vendosni disa detaje në këtë vrimë si një dhuratë. Sigurojeni gjithçka me fije në mënyrë që të jetë shumë e fortë.

 • Le të shkojmë me dekorimin. Pritini letër të zbukuruar për aq kohë sa skica e tortës, kjo do të shërbejë për të mbuluar pelenat.
 • Për të mbaruar aplikoni një kasetë ose dantella.

Dhe do ta keni gati tortën tuaj me pelenë!


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

bool (e vërtetë)