Si të krijoni një kornizë për fotokallimin

 

A keni një parti afër dhe doni të bëni diçka ndryshe? Ne jemi në sezonin e kungimit ose ndoshta një ditëlindje aty pranë dhe ju doni të befasoni protagonistin ... mirë sot kam ardhur me një propozim: përgatitni një fotokallim për festën dhe ajo do të të jetë një hit i sigurt, Unë do t'ju tregoj se si të bëni një kornizë për thirrjen e fotove dhe në vetëm tre hapa do ta keni gati.

Materialet:

 • Karton i trashë.
 • Prerës ose gërshërë.
 • laps
 • Akrilik i zi.
 • Motive dekorative.
 • Kartoni.
 • Pena shënuese.
 • Rregulla
 • Shirit i dyanshëm.

proceso:

 • Së pari duhet të mendoni për madhësinë e kornizës tuaj. vizatoni vizatimin me një laps dhe pastaj prerë përgjatë vijës. Në këtë rast doja që ajo të kishte pak formë për t'i dhënë një pamje tjetër. Për të prerë, ndihmoni veten me prerës dhe një vizore dhe në zona të lakuara mund ta bëni me gërshërë rezistente.
 • Lyej kornizën. Mund të jetë ngjyra që ju përshtatet më së miri me setin e fotokallës. Nëse është e nevojshme, lëreni të thahet dhe jepni një shtresë të dytë bojë.

 • Nëse do të surprizoni dikë mundeni vendosni një shenjë me temën e zgjedhur. Për ta bërë këtë, vizatoni në karton me shënuesin dhe bëni një lloj posteri.
 • Ngjiteni posterin në kornizë me shirit të dyanshëm.
 • Thjesht duhet të dekorosh. Unë kam zgjedhur disa lule letre me krep që mund t’i gjeni hap pas hapi për t’i bërë të shpuar KETU. Doja që të ishte diçka elegante dhe vendosa për këtë dekoratë, por mund të jetë sipas nevojave dhe temës së festës.

Thjesht duhet të përgatisni fotokallën me sfondin e skenës dhe të gjitha aksesorët që gjeni në mënyrë që të ftuarit argëtohen duke bërë foto në këtë kornizë të bukur që do të keni përgatitur.

Shpresoj se ju ka pëlqyer dhe kjo ju frymëzon, dhe nëse po, ju tashmë e dini që do të doja ta ndaja në ndonjë nga rrjetet e mia sociale.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.