Si të palosni një skaj

pleated_ skirt0 (Kopje)

Këtë verë pranverore, një nga tendencat do të jenë fundet me palosje, kështu që, duke parashikuar sezonin, sot do të shpjegojmë se si të bëjmë një pleated funde.

Duhet shtuar se për të bërë këtë tutorial, është e nevojshme të dini se si të qepni pak, pasi që pas palimit do të jetë e nevojshme të montoni belin.

Indeks

material

 1. 3 metra pëlhurë për një hip prej 90 centimetra (1 metër pëlhurë çdo 30 centimetra).
 2. Gërshërë. 
 3. Fill dhe gjilpërë. 
 4. Makine qepese. 
 5. Grilë. 

Proces

Për të filluar ne do të vendosim gjatësia e skajit, në këtë rast do të jetë mbi gju dhe do të montohet në hip. Ne do të presim 3 metra (për një kofshë 90 cm) prej pëlhure, duke shtuar copa nëse është e nevojshme dhe fillimi që ne kemi vendosur. Më në fund, para se të fillojmë paraqitjen, do të bëjmë buzë me makinën qepëse.

pleated_ skirt2 (Kopje)

Tjetra, ne do të marrim matje dhe do t'i shënojmë me hala. Palosja duhet të jetë 3,5 centimetra dhe fundi 7 centimetra. Importantshtë e rëndësishme të theksohet se palosjet gjithmonë do të bëhen në drejtim anti-akrepave të orës. Ne do ta shënojmë palosjen përgjatë gjatësisë së skajit me disa hala për ta bërë atë më të përsosur.

pleated_ skirt (Kopjo)

Tjetra, duke ndjekur gjilpërat, ne do të mbivendosim rreshtin e gjilpërave prej 3 centimetra në rreshtin që është 5 centimetra larg, duke formuar palosjen. Ne do të mbajmë me hala dhe do të kalojmë një gjatësi për ta rregulluar atë. Ne do të bëjmë të njëjtin operacion për të gjithë skajin.

pleated_ skirt3 (Kopje)

Për të përfunduar palosjen, ne do të hekurosim në një temperaturë të përshtatshme dhe do të rregullojmë secilën nga palosjet e skajit. Pastaj do të duhet të montojmë skajin në bel dhe t'i vendosim një zinxhir.

Deri në DIY tjetër!


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.