Si të vendosni një copë toke në pantallona

TRUZORT

A ju dalin jastëkët e gjurit që ngjitni me hekur për të rregulluar pantallonat e thyera të vogëlushëve në shtëpi ???

Sot unë ju tregoj një mënyrë argëtuese për të si të vendosni një copë toke në një pantallona. Sigurisht që nuk del.

Materialet:

Materialet për të bërë këtë copë toke përbindësh janë si më poshtë:

 • Fije e trashë. Unë kam përdorur pambukun EGJIPTIAN Nr. 12.
 • Ndjehet. Duhet të jetë i trashë dhe me cilësi të mirë, mund të përdorni edhe pantallona kadifeje ose një lloj pëlhure tjetër.
 • Gërshërë.
 • Gjilpërë.
 • Kunjat.

proceso:

Për të bërë copë toke, ne do të ndjekim tre hapa:

 • Përgatitni vrimën:

TRUZORET1

 1. Zgjasni kamalin aty ku është zona ku do të bëjmë copë toke përbindësh.
 2. Hapni vrimën duke bërë disa prerje.
 3. Dele dhe sigurohuni me kunjat.
 4. Kaloni një basting rreth konturit të vrimës.
 • Shtrojeni pëlhurën.

TRUZORET2

 1. Qep sytë. Me një fije të dyfishtë do të japim disa qepje kryq që do të na bëjnë të shikojmë për përbindëshin tonë të vogël.
 2. Ne do të marrim matjet e vrimës që do të mbulohet dhe do të presim një drejtkëndësh pak më të madh se vrima dhe pjesa tjetër në formë sharre që do të shërbejë si dhëmbë.
 3. Ne do të paraqesim në vrimë duke prezantuar këto dy pëlhura nga brenda, dhe ne do të fiksohemi me kunja në mënyrë që të mos lëvizë. Ne do të japim një basting për të punuar më mirë.
 4. Ne do të kalojmë një thur të parë rreth skicës së vrimës dhe një të dytë në mënyrë që pëlhura të jetë e lidhur mirë me pantallonat.
 • Mbaro copën.

TRUZORET3

 1. Ne heqim pjekjen nga kontura e vrimës dhe e kthejmë shiritin rreth e rrotull.
 2. Ne prerë pëlhurën e tepërt në mënyrë që të mos shqetësojë pjesën e brendshme. Siç ndihet, nuk është e nevojshme ta përfundoni në mënyrë që të mos ndahet, nëse vendosni një lloj pëlhure tjetër duhet ta merrni parasysh këtë.

TRUZORET4

I zgjuar !!! ne tashmë kemi patch-in tonë të vendosur duke ndjekur tre hapa. Shpresoj se të ka pëlqyer dhe se të frymëzon, shiko që është zanat i radhës.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.