Superhero e lehtë me shkopinj artizanale dhe karton

Përshëndetje të gjithëve! Në zanatin e sotëm do të shkojmë bëje këtë superhero të thjeshtë me shkopinj artizanale dhe karton. Jo vetëm që është e lehtë për tu bërë, por gjithashtu mund të personalizohet duke zgjedhur ngjyrat dhe madje edhe letrën për të kaluar një kohë argëtuese me të vegjlit në shtëpi.

Dëshironi të shihni se si mund ta bëni?

Materialet që do të na duhen për ta bërë superheroin tonë

 • Shkopinj artizanal
 • Karton për të bërë pelerinë
 • Shënues ngjyrash që ngjitet në karton. Nuk ka pse të jetë me të njëjtën ngjyrë.
 • Ngjitës për ngjitjen e kartonit dhe drurit (ngjitës, silikoni i nxehtë, etj.)

Duart në zanat

 1. Ne do të fillojmë të përgatisim të gjitha materialet për të bërë superheroin tonë.
 2. Pasi të jemi të qartë për ngjyrat që do të përdorim, do ta bëjmë filloni të pikturoni një maskë për sytë e superheroit tonë. Ne do të shtojmë një hark të vogël si hundë, dhe një buzëqeshje, e cila mund të jetë e drejtë si ajo që kemi vizatuar ose rrumbullakuar .. sipas zgjedhjes suaj. Nëse doni të jepni një prekje më të veçantë, mund të shtoni disa sy artizanale rreth të cilëve të lyeni maskën.
 3. Ne shtojmë shkronjën "S" të superheroit ose shkronjës që na pëlqen, mund të jetë ai i një emri që i vendosim superheroit ose inicialet tona.

 1. Ne jemi duke shkuar tek prerë një trekëndësh kartoni për të bërë kepinMe Në mënyrë ideale, trekëndëshi duhet të jetë më i vogël se gjatësia e shkopit artizanal, por mund ta bëni pak më të madh nëse dëshironi.

 1. Ne jemi duke shkuar tek ngjiteni kepin në shkopin e zanatit, Ne do ta vendosim fillimin e kepit sipër shkronjës që kemi pikturuar, në atë që do të ishte qafa e superheroit.

Dhe gati! Ne tashmë e dimë se si ta bëjmë këtë superhero, tani na mbetet vetëm ta personalizojmë tuajin dhe të fillojmë të luajmë.

Shpresoj të gëzohesh dhe të bësh këtë zanat.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

bool (e vërtetë)