SI TAKE B MNI NJOT SIPR MURI ME STIKA Krem akulli - HAPI NGA HAPI

Në këtë punë praktike Unë ju mësoj të krijoni një të bukur mbjellës muri përdorim shkopinj popsicle ose shkopinj druri te sheshte. Është shumë e i lehtë dhe është shumë dekorative.

materiale

Për të bërë mbjellës muri do ju duhen shumë pak materiale:

 • Shkopinjtë e akullores
 • gërshërë
 • Silikoni me armë

Zgjidhni një bimë e vogël si një mini kaktus ose i shijshëm pasi shkopinjtë e popsicle nuk janë shumë të mëdha.

Hap pas hapi

Në tjetrën video-tutorial ju mund të shihni procesi i shtjellimit në detaje në mënyrë që ta bëni vetë lehtë.

La tenxhere me shkopinj popsicle është shumë e lehtë për tu bërë por edhe shumë shpejt te krijosh. Në vetëm disa minuta keni një tenxhere të bukur stili i vendit që do të duket mirë në çdo cep të shtëpisë tuaj. A e dini se ku dekorohet shumë mirë? Në kolona. Duke qenë një objekt i vogël dekorativ, është i përsosur për ato cepa.

Le të shohim pasos të ndiqni për të bërë tenxhere muri, në mënyrë që të mos harroni asgjë dhe të mundeni bëjeni veten pa vështirësi.

 1. Vendosni 4 shkopinj popsikulli në një rresht, duke lënë një hapësirë ​​mes tyre prej afërsisht 2 cm.
 2. Ngjitni edhe 4 shkopinj sipër atyre të mëparshmit, por në drejtimin tjetër. Në këtë mënyrë do të krijoni vrima katrore sikur të ishte një raft.

Koha për të krijuar shportë, është si një kuti prej druri:

 1. Pritini skajet e shkopinjve që do të përdorni më pas.
 2. Mblidhni tre kruese dhëmbësh dhe bashkojini me ca skaje.
 3. Vendosni shkopinjtë e shtrirë në anët që formojnë kutinë.
 4. Ngjitni 4 shkopinj vertikalisht duke mbajtur ato horizontale.
 5. Ngjitni një rresht tjetër me shkopinj sipër.

Tani ju vetëm duhet të futni kutinë tuaj në raft që keni krijuar në fillim me shkopinjtë e popsicle.

Me një gozhdë ose një varëse të lehtë mund ta vendosni në mur dhe ta lidhni në vrimën e sipërme katrore. Meqenëse është në përmasa të vogla, ajo mban mirë peshën e çdo bime që futet në kuti.

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.