Unaza midi me tel argjendi

ring

Përshëndetje miq DIY! Më në fund është nëntor, i ftohti arrin dhe bashkë me të edhe më shumë dëshirë për të bërë zanate. Kështu që ne e filluam muajin shumë të motivuar për t'ju sjellë ide që ju mbushin me frymëzim.

Në postimin e sotëm ju sjellim si të bëni një unazë midi me alumin argjendi dhe nje lule akrilike.

material

 1. Tela alumini ose argjendi. 
 2. Ornament në formën e lule akrilike. 
 3. Pincë hundësh të rrumbullakëta dhe pincë prerëse hundësh. 
 4. Një shënues. 
 5. Ngjitës 
 6. Një skedar gozhdë.

Proces

unaza1

Disa kohë më parë kemi shpjeguar se çfarë ishin unazat midi, por për ju që nuk e dini akoma, unazat midi janë unaza që vendosen në mes të gishtit dhe se ato janë shumë në modë. Në një postim të mëparshëm, ne ju treguam si të veproni unaza të endura dhe sot do t'i bëjmë me një material më rezistent.

Për të filluar me të, Ne do të marrim telin prej argjendi ose alumini dhe do ta formojmë rreth shënuesit. Ne do të shtrëngojmë derisa të marrim gjerësinë e nevojshme. Pasi të jeni gati, ne do të prerë pjesën e tepërt me pincë hundë prerës, ne do të file atë me një skedar gozhdë për ta bërë atë më të butë dhe ne do të përfundojmë rrethimin e unazës midi me pincat e rrumbullakëta të hundës.

Kur të kemi mbaruar formësimin e metalit, do të duhet të vendosim se cilat detaje duam të ketë fundi i unazës midi. Për shembull, Ne mund të vendosim një lule akrilike në një nga këshillat duke e ngjitur me ngjitës. Një tjetër mundësi është ta lini atë pa lulen dhe mbaj formën spirale  ose, bëj një unazë të vetme dhe në mbylljen e unazës midi vendosni lulen ose ndonjë xhingël tjetër që na pëlqen.

Deri në DIY tjetër! Si gjithmonë, ju kujtoj se nëse ju ka pëlqyer, mund të ndani, të pëlqeni dhe të komentoni.


Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.