DIY: Unaza midi të endura të bëra me tel

unaza

Pershendetje! Sot ju sjell një DIY për të bërë tonat Unaza Midi në një mënyrë të thjeshtë dhe të shpejtë.

Cilat janë unazat Midi? Janë ato unaza të vogla që vishen në falangën e dytë të gishtërinjve dhe që kohët e fundit janë bërë kaq në modë mes të famshëmve. E si mund të ishte më pak, moda gjithashtu ka ardhur në duart tona. Shpresoj se të pëlqen i vogli DIY Dhe si gjithmonë, unë pres komentet tuaja dhe idetë e reja.

materiale

  1. Tela alumini.
  2. Rruaza. 
  3. Darë.
  4. Super ngjites.

Proces

ndërtimi

Së pari ne do të prerë gjashtë shirita teli rreth 15 centimetra të gjata dhe do të fillojmë ta thurim atë, duke lënë rreth katër centimetra në skajin e sipërm. Pasi të kemi thurur thuajse të gjithë perimetrin e unazës - duke lënë disa milimetra për të bërë mbylljen - ne do të bëjmë një nyjë marinar si një mbyllje. Do të gjejmë shpjegimin e nyjës këtu. Pasi të keni bërë, duhet ta shtrydhni atë ngadalë me pincë në mënyrë që të jetë sa më e ngjashme me pjesën tjetër të bishtalecit të unazës. Pastaj do të presim tepricën dhe do të vendosim pak ngjitës në skajet e prera për ta rregulluar më mirë.

Një tjetër mundësi është mbyllja e unaza midi me një xhingël. Siç mund ta shihni, unë kam zgjedhur një në formën e një hell.

Përshëndetje dhe deri herën tjetër Bëj vetë


Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.