Vampirët e Halloween-it

Vampirët e Halloween-it

Për këtë Halloween mos humbisni si të bëni pak argëtim vampirët me çokollata. Ju mund të ricikloni disa tuba kartoni, t'i lyeni me të zezë dhe të bëni prerje të vogla me karton për t'i bërë ato e frikshme dhe origjinale. Nëse ju pëlqen të dekoroni ndonjë cep, kjo ide është e mrekullueshme për t'i vendosur ato me kokë poshtë, gjithashtu kanë një surprizë të madhe për fëmijët.

Materialet që kam përdorur për tre vampirë:

 • 3 tuba kartoni për riciklim.
 • Bojë akrilike e zezë.
 • Një furçë.
 • 6 sy plastike.
 • Karton i zi për krahët.
 • Karton i kuq për trekëndësha të vegjël.
 • Karton i zi ose kafe për krahët e vegjël.
 • Pastrues tubash të zi, të kuq ose kafe.
 • Silikoni i nxehtë dhe arma e tij.
 • Laps.
 • Gërshërë.
 • 3 karamele të vogla me temë Halloween.

Ju mund ta shihni këtë zanat hap pas hapi në videon e mëposhtme:

Hapi i parë:

Ne i lyejmë tubat me bojë akrilike e zezë. I lëmë të thahen për të vendosur më mirë aksesorët e tyre.

Vampirët e Halloween-it

Hapi i dytë:

Në një kartoni i zi Ne vizatojmë një nga krahët e vampirit. Mund ta bëjmë me dorë dhe në mënyrë që të jetë në shkallë, mund ta vendosim tubin pranë tij dhe ta bëjmë atë në raport me trupin. Presim krahun dhe e përdorim si shabllon për të bërë 5 krahë të tjerë. Të gjithë ata do të duhet të kenë një skedë të vogël për ta vendosur atë më vonë midis tubit.

Vampirët e Halloween-it

Hapi i tretë:

Ne pikturojmë rreth gjashtë të vogla trekëndëshat në kartonin e kuq. I presim dhe i lëmë mënjanë.

Vampirët e Halloween-it

Hapi i katërt:

 

Me ndihmën e silikonit të nxehtë i ngjisim sytë plastikë dhe ne ngjitim trekëndësha të vegjël të kuq mbi kokë, sikur të ishin veshët.

Vampirët e Halloween-it

Hapi i pestë:

Ne e bëjmë dy prerje të vogla dhe tërthore në anët e tubit. Krahët që kemi bërë me karton të zi do të fusim nëpër prerje. Ne kapim pastruesit e tubave dhe i prenë këmbët lakuriqit. Do t'i ngjitim në pjesën e poshtme të tubit me silikon. Një detaj i këtyre këmbëve është se më vonë ne mund t'i varim vampirët me kokë poshtë nga një degë ose diçka e ngjashme.

Hapi i gjashtë:

Ne lyejmë në karton të zi ose kafe disa gjashtë krahë të vegjël dhe i kemi prerë. Me silikonin ngjitemi në mes të trupit një çokollatë dhe e rrethojmë me dy krahët e vegjël që kemi prerë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.