Varëse në formë mace

Varëse në formë mace

Kjo varëse në formë mace është një mënyrë shumë origjinale për të dekoruar ndonjë pjesë të një çante ose për ta mbajtur atë si një zinxhir çelësash. Isshtë bërë me pëlhurë të ndjerë, shumë pompone dhe rruaza në mënyrë që ata të mund të japin atë prekje të veçantë, si macja. Creativeshtë krijuese dhe e lehtë për tu bërë, thjesht duhet të ndiqni hapat që ne tregojmë më poshtë ose të ndiqni tutorialin në videon që ne kemi përgatitur.

Materialet që kam përdorur janë:

 • Një copë kartoni të hollë
 • Pëlhurë e ndjerë e zezë
 • Pompone kafe me teksturë që duken si tigër
 • Rruaza të vogla të zeza dhe pak argjend
 • Një fjongo kafe dekorative që është transparente
 • Silikoni i ftohtë ose ndonjë ngjitës i ngjashëm që ngjitet mirë
 • Laps
 • Goma
 • gërshërë

Ju mund ta shihni këtë zanat hap pas hapi në videon e mëposhtme:

Hapi i parë:

Në një copë kartoni të hollë ne vizatojmë një vizatim mace me ndihmën e një lapsi. Ne prerë figurën dhe ne do ta transferojmë atë në pëlhurën e ndjerë për të bërë të njëjtat vizatime.

Varëse në formë mace

Hapi i dytë:

Ne vendosim kartonin në majë të pëlhurës dhe gjurmoni skajet e tij me ndihmën e një bojë dylli të bardhë. Ne do të vizatojmë dy figura të maceve të rrobave. Ne do të vendosim një pëlhurë në krye dhe një tjetër poshtë, duke lënë kartonin në mes.

Hapi i tretë:

Ne prerë pëlhura dhe ne do t'i ngjisim së bashku me kartonin. Në këtë mënyrë do të kemi një figurë mjaft kompakte. Kur gjithçka është ngjitur, ne prerë skajet në kërkim të papërsosmërive dhe e përfundojmë atë.

Hapi i katërt:

Në shpinë të maces ne vendosim ngjitës silikoni dhe po vendosim pomponet. Ata duhet të jenë afër së bashku dhe të ngushtë. Me ndihmën e një shpimi vrimë do të bëjmë një vrimë në majë të kokës së maces. Më vonë do t'i vendosim një varëse.

Varëse në formë mace

Hapi i pestë:

Ne gjithashtu vendosim silikonin në kokën e maces dhe ne vendosim rruaza. Ata duhet të duken mirë së bashku dhe të bashkuar, me aftësi dhe durim do të arrihet. I lëmë të thahen derisa të ngjiten mirë.

Hapi i gjashtë:

Ne bëjmë një hark me shiritin tonë dhe ngjiteni në bishtin e maces. Ne gjithashtu do të vendosim tonat varëse metalike . Me këto detaje të vogla që po na mungonin, ne do ta kemi gati varësen tonë.

Varëse në formë mace


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.