Varkë që noton me tapa dhe gome eva

Në këtë zanat ne do të bëjmë një varkë që noton, e përkryer për të vegjlit për të luajtur në vaskë, pishina ose pellgje. Dhe gjithashtu, ne do të përdorim pak materiale dhe është shumë e lehtë për ta bërë këtë ata vetë mund të jenë edhe ata që duhet të bëjnë këtë zanat. Kjo nëse, me mbikëqyrje.

Dëshironi të shihni se si ta bëni?

Materialet që do të na duhen për të bërë anijen tonë që noton

 • Tapa me shishe, aq sa duam ta bëjmë varkën, unë kam përdorur dy.
 • Eva gome dyngjyrësh
 • Shkopinj hell druri ose maure
 • Goma të vogla
 • Silikoni i nxehtë

Duart në zanat

 1. Ne jemi duke shkuar tek kap tapat, e cila do të jetë baza e barkës sonë dhe që gjithashtu jep pamjen e trungjeve të përdorura për të bërë barkat.
 2. bashkohuni këtyre tapave Ne do të përdorim shiritat e gomës që rregullojnë skajet e anijes tonë dy nga dy derisa të rregullohen të gjitha. Ne mund ta përforcojmë një pikë nëse e shohim të nevojshme me silikon të nxehtë.

 1. Pasi të kemi bazën, ne do të përgatisim direkun tonë, velën ose velat sipas asaj se sa të mëdha e bëni varkën dhe natyrisht një flamur që përfundon në direk. Për këtë ne do vizatoni formën e qiriut në gomën eva. edhe ne do të presim flamurin të cilit mund t'i shtojmë më shumë dekorime me gome eva të ngjyrave të tjera të tilla si vija ose pika dhe rregulloni atë me silikoni të nxehtë.

 1. Hapi tjetër është ngjitni shkopin në qendër të bazës të varkës dhe rregullojeni pak me silikoni të nxehtë. Ne mund ta ndihmojmë veten me një prerës për të bërë një vrimë të vogël në tapë.
 2. Tani kemi vetëm ngjitni qirinjën në shkop dhe përfundoni me flamurin. Nëse është e nevojshme, ne mund t'i rregullojmë pikat e kryqëzimit me pak silikoni të nxehtë.

 1. Një këshillë, nëse varka do të përdoret në pellgje ose vende të mëdha uji ku mund të humbasë, është të lidhni një tel në mes të njërës prej tapave në skajet përpara se ta bashkoni atë me tapat e tjera duke përdorur gomën bende.

Dhe gati! Mbetet vetëm të përgatitemi të lundrojmë me anijen tonë dhe gradualisht të shtojmë më shumë derisa të kemi një flotë.

Shpresoj të gëzohesh dhe të bësh këtë zanat.

 

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.