11 Punime artizanale me ananas origjinale dhe argëtuese

Kërmijtë shumëngjyrësh të bërë me ananas

Keni shkuar për një shëtitje në pyll në vjeshtë apo dimër dhe gjatë shëtitjes keni mbledhur shumë ananas? Mos i hiqni qafe sepse me ananasin mund te pergatisni shume vepra artizanale fantastike. Nga objektet qendrore dhe pemët e Krishtlindjeve te dekorimet kurioze në formë kafshësh.

Por nëse nuk është stina e ananasit ose nuk keni mundur t'i bëni ato për të bërë punime artizanale, mos u shqetësoni, në këtë listë ju ofrojmë edhe punime të tjera me ananas alternativ që të kaloni sa më mirë. Mos i humbisni këto më poshtë 11 vepra artizanale me ananas origjinale dhe argëtuese.

Kërmijtë shumëngjyrësh të bërë me ananas

Kërmijtë shumëngjyrësh të bërë me ananas

E para nga zanatet e ananasit në këtë listë është një nga të preferuarat e mia. Bëhet fjalë për mirë kërmijtë me ngjyrë bërë me këtë material që jep shumë lojë kur bëni vepra artizanale. Ato përdoren për dekorime për Krishtlindje, dekorime me lule etj.

Rezultati është gjithmonë i mrekullueshëm, edhe nëse është për të rikrijuar disa kërmij argëtues me të cilët do të dekoroni dhomat e fëmijëve ose raftet dhe tavolinat e tyre. Edhe më të vegjlit mund të marrin pjesë në këtë aktivitet me të cilin do të kalojnë shumë mirë.

Nëse dëshironi të rikrijoni këtë zanat me ananas, materialet që do t'ju duhen janë disa ananas të vegjël, ngjyra akrilike, furça, karton, markera dhe disa gjëra të tjera që do t'i shihni në postim. Kërmijtë shumëngjyrësh të bërë me ananas. Ju nuk do të jeni në gjendje të bëni vetëm një!

Pisha me borë për të dekoruar në Krishtlindje

ananasi me borë

Siç thashë, pisha janë një material fantastik për të bërë dekorime për Krishtlindje. Është rasti i këtyre ananasi me borë për të dekoruar vazot apo qendrat tuaja në këto festa.

Ajo që më pëlqen në këtë zanat është sa e lehtë është për t'u bërë dhe sa i bukur është rezultati. Duhet ta provoni! Nëse ju pëlqejnë punimet me ananas, këtë Krishtlindje nuk mund ta humbisni këtë ide.

Çfarë materialesh do t'ju nevojiten për të krijuar këta ananas të Krishtlindjeve? Para së gjithash, disa ananas që mund t'i blini ose mblidhni në pyll. Pastaj bojë akrilike e bardhë, furça, gazetë, një tenxhere me ujë dhe një furçë.

Për të parë se si bëhet kjo zanat, ju këshilloj të lexoni postimin Pisha me borë për të dekoruar në Krishtlindje.

Pema e Krishtlindjes me kone pishe

Pema e Krishtlindjes me kone pishe

Një tjetër nga zanatet me ananas që mund të përgatisni për Krishtlindje është një gjë e këndshme pema e Krishtlindjeve me të cilat do të dekoroni sallën ose dhomën e ndenjes së shtëpisë tuaj. Vizitorët do ta pëlqejnë atë! Ata do të habiten shumë kur u thoni se e keni bërë vetë sepse rezultati është shumë natyral.

Përveç kësaj, është një zanat shumë i shpejtë dhe i lehtë për t'u përgatitur me të cilin fëmijët mund t'ju ndihmojnë të dekoroni ananasit dhe me siguri do të kalojnë një pasdite argëtuese në shtëpi.

Një avantazh tjetër është se nuk do të keni nevojë të shpenzoni shumë për të bërë këtë pemë të vogël sepse materialet që do të duhet të merrni janë këto: një rrotull letre higjienike, ananas, ngjitës, shamia e verdhë dhe e kuqe, letër alumini, akrilik jeshil dhe i verdhë. bojë, furça dhe kripë. Kaq e lehtë!

Dëshironi të shihni se si është bërë? mos e humbisni postimin Pema e Krishtlindjes me kone pishe. Nuk do të blini më kurrë një artificiale.

Owl lehtë me ananas

buf me ananas

Kur vjen vjeshta dhe të ftohtit e parë ndjen dëshirën për të kaluar më shumë kohë në shtëpi. Është një kohë ideale për të shpalosur kreativitetin dhe aftësitë tona për të bërë vepra artizanale me ananas si ky i bukuri buf.

Nëse dëshironi që të vegjlit e shtëpisë të marrin pjesë, shikoni kalimin e silikonit të nxehtë që të mos lëndohen. Materiale të tjera që do t'ju nevojiten janë ananasi, natyrisht, kartona me dy ngjyra, sy artizanale dhe gërshërë. Siç mund ta shihni, asgjë shumë e komplikuar!

Në postim Owl lehtë me ananas Ju mund të shikoni video-tutorialin për të mos humbur asnjë detaj të asnjë hapi. Rezultati do t'ju duket shumë i bukur.

Pema e Krishtlindjes në formë ananasi

Pema e Krishtlindjes me bojë

Me vetëm një ananas dhe pak bojë akrilike mund të bëni një version tjetër të tij pema e Krishtlindjeve tipike për këto parti. Është një nga zanatet më të lehta për t'u bërë me ananas që mund ta gjeni në këtë listë dhe për të cilën nuk do të keni nevojë të merrni materiale shumë të ngatërruara. Ndryshe nga.

Do t'ju duhen vetëm disa ananas që mund t'i gjeni në shkurre ose t'i blini në çdo dyqan, furça, bojë akrilike jeshile dhe ngjyra të tjera që ju pëlqejnë për dekorimet, furçat, një furçë dhe një gotë ujë.

Dëshironi të dini se si ta bëni këtë pemë Krishtlindjeje? Klikoni në postim Pema e Krishtlindjes në formë ananasi për të zbuluar.

iriq i thjeshtë

iriq me ananas

Punimet me ananasin dhe figurat e kafshëve janë një kombinim i shkëlqyer. Kjo është arsyeja pse sapo e shihni këtë të lezetshme iriq i bërë me ananas Jam i sigurt se do të dëshironi t'ua tregoni të vegjlit në mënyrë që ata të marrin pjesë dhe t'ju ndihmojnë ta bëni atë. Ata do të kenë një shpërthim! Aq më tepër që nuk do t'ju marrë shumë kohë për të përgatitur iriqin dhe menjëherë fëmijët do të mund të luajnë me të nëse dëshironi.

Shkruani materialet që ju nevojiten për të bërë këtë iriq: disa pisha, sy artizanale, shënues të zi, sy artizanale dhe ngjitës. Udhëzimet për ta krijuar do t'i gjeni në postim Hedgehog bërë me një ananas.

Pjesa qendrore e Krishtlindjes

pjesë qendrore me ananas

Nëse gjatë vjeshtës apo dimrit planifikoni të hani drekë apo darkë në shtëpi, kjo pjesë qendrore me ananas Është ideale për të kryesuar tryezën tuaj. Në fakt, është një nga zanatet më të bukura me pisha që mund të bëni për Krishtlindje.

Si materiale do t'ju duhet të merrni disa ananas (efektin e dëborës mund ta krijoni vetë me ngjitës dhe bikarbonat), një tabaka të rrumbullakët, gurë, degë me fruta të kuqe, disa qirinj dhe një fjongo të artë ose të kuqe.

Procesi për të krijuar këtë pjesë qendrore të Krishtlindjeve nuk është aspak i komplikuar, veçanërisht nëse tashmë keni aftësi me vepra artizanale, por nëse jo, mos u shqetësoni sepse në postim Pjesa qendrore e Krishtlindjes i keni të gjitha hapat.

Garlanda ananasi për tu dekoruar në verë

Garlanda ananasi për verën

Por punimet me ananasin nuk janë vetëm për vjeshtë apo dimër... janë edhe për verën!Kësaj radhe ju prezantoj një guinarlda një nga gjërat më freskuese që mund të përdorni për të dekoruar kopshtin gjatë një feste jashtë ose, nëse preferoni, edhe brenda. Duket spektakolare!

Përveç kësaj, kjo kurorë përgatitet shumë lehtë, edhe nëse dëshironi që fëmijët të marrin pjesë, megjithëse duhet të keni kujdes nëse janë shumë të vegjël pasi për ta bërë atë duhet të përdorni gërshërë për t'u prerë.

Çfarë materialesh të tjera do të duhet të merrni? Letër me ngjyra dhe markera, varg, gërshërë, laps, gomë, piskatore të vogla dhe shirit. Ju mund të shihni udhëzimet në postim Garlanda ananasi për tu dekoruar në verë.

Stamponi ananas në xhinse të vjetra

Xhinse me stampa ananasi

Për ditët e nxehta të verës, ky tutorial do të jetë i mrekullueshëm sepse do të mësoni se si të bëni një stampues ananasi për t'i dhënë një ajër origjinal dhe të rinovuar atyre xhinseve të vjetra që i keni harruar në fund të dollapit. Tingëllon argëtuese, apo jo?

Si stampues do t'ju duhet një gomë, të cilën do ta formoni për t'i dhënë formën e ananasit që dëshironi. Do t'ju duhet gjithashtu një prerës për të vendosur modelin dhe bojën e tekstilit të ngjyrës që ju pëlqen më shumë për ta stampuar në pëlhurë. Në këtë rast, është një hije e verdhë. në postim Stamponi ananas në xhinse të vjetra i keni të gjitha detajet për këtë zanat me ananas.

Si të bëni një ananas kawaii me baltë Fimo ose polimer

vepra artizanale me ananas kawaii

Një tjetër nga zanatet me ananas me të cilat mund të kaloni një kohë shumë argëtuese është kjo tutorial kawaii pineapple me fimo. Është e lezetshme dhe mund ta përdorni edhe si unazë çelësash, mbajtëse stilolapsash apo stoli për një kornizë! Është gjithashtu një detaj shumë i bukur që fëmijët tuaj t'ia japin një shokut të shkollës.

Cilat janë materialet që ju nevojiten për të krijuar këtë ananas kawaii? Kryesisht argjil fimo ose polimer i llojit që dëshironi. Ngjyrat që ju nevojiten janë jeshile, e verdhë, e bardhë, e zezë dhe blu.

Procesi i përgatitjes së këtij ananasi kawaii është shumë i thjeshtë dhe nuk do ta keni problem të ndiqni udhëzimet me fotot që do të gjeni në postim. Si të bëni një ananas kawaii me baltë Fimo ose polimer.

Ananasi i mbuluar me çokollata Ferrero për Krishtlindje

Ananasi i mbuluar me çokollata Ferrero për Krishtlindje

Kur shihni një ëmbëlsirë nuk mund t'i rezistoni? Pastaj me këtë zanat me ananas do të thithni gishtat. A ananasi i mbuluar me çokollata Ferrero!

Nëse duhet të merrni pjesë në një festë apo event, me këtë ananas të ëmbël do të shkaktoni sensacion. Të gjithë do të duan të marrin një çokollatë! Për më tepër, përgatitja e tij nuk do t'ju kushtojë shumë (as në kohë dhe as në para) pasi do t'ju duhet një shishe e vogël cava në të cilën do të duhet të ngjitni çokollata Ferrero rreth saj. Për të përfunduar zanatin, duhet të dekoroni pjesën e sipërme me disa gjethe kartoni jeshil, pak litar jute dhe… et voilà!

Ju mund të shihni video tutorial me të gjitha hapat për të mos humbur detajet në postim Ananasi i mbuluar me çokollata Ferrero për Krishtlindje.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.