15 punime të lehta dhe romantike për ditën e të dashuruarve

Imazhi| Karolina Grabowska nëpërmjet Pixabay

Kanë mbetur edhe pak ditë për festën e të dashuruarve! E keni gati dhuratën për atë person të veçantë? Nëse nuk është kështu akoma, mos u shqetësoni sepse në këtë postim kam përpiluar 15 vepra artizanale për ditën e të dashuruarve me të cilën mund të thuash se sa shumë e do gjysmën tënde më të mirë. Me siguri do t'ju pëlqejë të keni një dhuratë të bërë nga duart tuaja dhe do të jetë një kujtim i paharrueshëm. Marrë shënim!

Shigjeta për Shën Valentin

Shigjeta për Shën Valentin

Një nga simbolet e Ditës së Shën Valentinit janë shigjetat e kupidit. Për të festuar këtë festë, ju mund t'i jepni një prekje argëtuese dekorimit të shtëpisë tuaj duke bërë disa të bukura shigjeta për Shën Valentin me disa kashtë plastike.

Materiale të tjera që do t'ju nevojiten janë kartoni me ngjyrë, gërshërë, ngjitës i nxehtë, një laps dhe disa gjëra të tjera. në postim Shigjeta për Shën Valentin Ju mund të gjeni një video tutorial për të krijuar këtë zanat. Është një nga punimet më të thjeshta dhe më të lehta për ditën e Shën Valentinit me të cilin mund të kaloni një kohë të këndshme këtë ditë. Mos e humb atë!

kurorë e Shën Valentinit

Kurorë e Shën Valentinit

Nëse dëshironi të surprizoni gjysmën tuaj më të mirë me një darkë speciale gjatë ditës së Shën Valentinit në shtëpi, një mënyrë për të dekoruar dhomën në një mënyrë origjinale dhe ndryshe është ta bëni këtë. kurorë e Shën Valentinit me nje mesazh te bukur.

Çfarë do t'ju duhet për ta bërë atë? Disa karton me ngjyra, gërshërë, ngjitës, markera, lapsa dhe fjongo saten. Asgje me shume! Ky është një tjetër nga punimet për ditën e të dashuruarve që mund ta përgatisni më shpejt dhe rezultati është mjaft i bukur.

Pra, mos hezitoni, në postim kurorë e Shën Valentinit Ju mund të lexoni të gjitha hapat për ta realizuar atë.

faqeshënues zemrash

faqeshënues i zemrës

Nëse ju pëlqen letërsia romantike, Dita e Shën Valentinit është një kohë shumë e përshtatshme për të lexuar libra që tregojnë histori të mrekullueshme dashurie. Me siguri keni disa pritje që keni dashur t'i filloni prej kohësh dhe ky është rasti.

Për të mos humbur në lexim, mund ta krijoni këtë të lezetshme faqeshënues zemrash. Është gjithashtu një zanat i këndshëm që mund ta bëni për të shoqëruar një libër nëse do ta dhuroni për ditën e të dashuruarve. Materialet që ju nevojiten janë kartoni i kuq, laps, gërshërë dhe letra dekorative.

Ju mund të shihni se si bëhet në postim faqerojtës në formë zemre.

Zemra e luleve për Shën Valentinin - Hap pas hapi

zemra lulesh

Nëse e dëshironi për të dekoruar shtëpinë ose për t'ia dhuruar dikujt të veçantë, kjo zemer lule Ka një prekje shumë romantike dhe është shumë e thjeshtë për t'u bërë.

Materialet janë të lehta për t'u marrë dhe shumë të lira: karton, fletë letre, rruaza, silikoni, një prestar, vrima dhe një laps. Hapi i parë në këtë proces do të jetë formimi i zemrës së luleve në karton ose printimi i asaj që keni parë në internet si shabllon.

Pjesa tjetër e hapave mund të gjenden në postim Zemra e luleve për Shën Valentinin - Hap pas hapi.

Zemër e varur për Shën Valentin

varëse zemre

Më poshtë është një nga zanatet për ditën e të dashuruarve që vështirë se do t'ju marrë kohë për ta bërë. Nëse keni pak kohë të lirë dhe pak lesh, karton dhe litar, mund të keni menjëherë një dhuratë shumë të bukur për këtë festë.

Kjo është një varëse zemre për Shën Valentin. Është e mrekullueshme të varesh në pasqyrën e pamjes së pasme të makinës! Përveç materialeve të përmendura më sipër, do t'ju duhet edhe pak silikon i nxehtë dhe një palë gërshërë.

Ju mund të lexoni udhëzimet për ta bërë atë në postim Zemër e varur për Shën Valentin.

Kurorë zemrash

Garland për Shën Valentin

Një tjetër model garlande për të festuar ditën e të dashuruarve dhe për të dekoruar dhomat e shtëpisë për t'i dhënë një ajër shumë romantik është kjo me zemra të vogla. Rezultati do të jetë i thjeshtë por shumë flirtues.

Çfarë materialesh do t'ju nevojiten për të mbledhur? Kushtojini vëmendje! Karton me ngjyrë, silikon të nxehtë, fije, gërshërë dhe kunj. Me siguri tashmë keni shumë prej tyre në shtëpi, ndaj nuk do t'ju duhet të shkoni t'i blini.

Në postim Kurorë zemrash perfekte për dekorimin e dhomave ose për festa do të mund të shihni se si është bërë, në mënyrë që ta përgatisni menjëherë.

vulë e thjeshtë e zemrave

vula e zemrave

Nëse do të festoni festën e të dashuruarve me familjen tuaj, një nga zanatet që mund të përgatitni për të kaluar një kohë argëtuese dhe argëtuese janë këto pulla zemrash. Janë super të lehta për t'u bërë.

Do t'ju duhet vetëm rrotulla e letrës higjienike prej kartoni, bojë me ngjyrë, letër e bardhë dhe një furçë. Do t'ju duhet të palosni kartonin në formë zemre, më pas zhytni skajet në bojë për t'i vulosur si një stampë në një sipërfaqe.

Shikoni si duket rezultati dhe si është bërë në postim Vulë e lehtë në formë zemre!

Vazo për ditën e të dashuruarve me zemra

vazo valentine

Dëshironi ta dekoroni tavolinën e zyrës apo të shtëpisë tuaj këtë vit me një detaj të vogël të Shën Valentinit? me siguri kjo vazo me zemra Do t'ju pëlqejë. Ajo rezulton shumë e mirë dhe është jashtëzakonisht e thjeshtë për t'u përgatitur.

Si materiale do t'ju duhen vetëm disa shkopinj, një kavanoz qelqi, copëza kartoni dhe disa gjëra të tjera. Ju mund të mësoni se si bëhet në postim Vazo e Shën Valentinit.

zemër me degë

Zanate fshatar për të dekoruar shtëpinë

Një mënyrë tjetër për të pasur një detaj të bukur gjatë Ditës së Shën Valentinit me atë person të veçantë dhe në të njëjtën kohë për të ricikluar materiale për t'u kujdesur për mjedisin është ta bëni këtë të lezetshme. zemër me degë që ndërthur romantizmin me natyrën. Përveç kësaj, mund ta varni kudo në shtëpi, në mënyrë që ta vishni kudo që dëshironi.

Degët janë materiali kryesor që do t'ju duhet për të krijuar këtë zanat të Shën Valentinit, edhe pse jo i vetmi, pasi do t'ju duhet edhe ngjitës i bardhë, gërshërë krasitjeje dhe furçë.

Nuk do t'ju marrë shumë kohë për ta bërë këtë zanat. Në pak minuta do të keni një zemër të bukur me degë me të cilat do të festoni ditën e të dashuruarve. në postim Ne bëjmë një zemër të degëve për Ditën e Shën Valentinit (shumë e lehtë) ju mund të shihni se si është bërë.

vazo margaritare

vazo me margarita

Një tjetër nga punimet më flirte për ditën e të dashuruarve që mund të përgatisni është ky vazo qelqi me margaritë. E përkryer për të rregulluar shtëpinë dhe për t'i dhënë asaj një prekje origjinale dhe argëtuese gjatë kësaj feste.

Disa nga materialet që do t'ju nevojiten për të mbledhur janë këto: një kavanoz qelqi, kavanoz i madh, shkumë me ngjyrë, karton i dekoruar, silikoni dhe tapë e bardhë. Për të parë pjesën tjetër dhe mbi të gjitha si realizohet kjo zeje, ju këshilloj të lexoni postimin Si të bëni një vazo me margaritë për të dhënë në ditën e Shën Valentinit ku do të gjeni të gjithë informacionin.

kurorë e Shën Valentinit

fotografi kurorë

Garlandët janë vepra artizanale shumë të përsëritura për ditën e Shën Valentinit pasi ju lejojnë të lini një mesazh të bukur ose të rikrijoni momente të paharrueshme që keni jetuar me atë person të veçantë.

Këtë herë, këtë kurorë e Shën Valentinit Kjo do t'ju lejojë të vendosni foto, mesazhe ose vizatime për të thënë se sa shumë e doni atë në kokën e shtratit. Do të jetë një detaj unik që nuk do ta harroni! Për të bërë këtë zanat do t'ju duhen vetëm disa foto dhe mesazhe, disa fije, kapëse rrobash prej druri dhe zemra dekorative.

Në postim Kurorë e Shën Valentinit ju mund të shihni se si është bërë në detaje të plota.

Kuti surprize per diten e te dashuruarve

Kuti surprize per diten e te dashuruarve

L kuti surprize Janë një nga punimet për festën e të dashuruarve që do t'i pëlqejë më shumë partnerit tuaj. Përveçse mund të ruani një dhuratë të vogël në të, mund të fshehni edhe një mesazh të këndshëm apo një dedikim që do ta bëjë atë edhe më të veçantë.

Për të bërë këtë kuti të vogël surprizë, mblidhni pak karton të ngjyrës që ju pëlqen më shumë, një foto personale, disa bojëra për të lënë një mesazh, silikon të nxehtë dhe armën e tij, një laps dhe disa gjëra të tjera që mund t'i shihni në postim. Kuti surprize per diten e te dashuruarve. Ju gjithashtu mund të shihni hap pas hapi në postim ku ka një video tutorial për të mos humbur asnjë detaj.

Dhuratat e Shën Valentinit

Dhuratat e Shën Valentinit

Askush nuk është i hidhur për një ëmbëlsirë dhe më pak në ditën e Shën Valentinit. Nëse dëshironi të keni një detaj të bukur me dikë dhe t'i përgëzoni për ditën, një ide e mirë mund të jetë t'i jepni disa ëmbëlsirat brenda një kavanozi të bukur qelqi dekoruar nga ju Me pak karton me ngjyrë në formën e një zemre dhe pak gome shkumë ato do të jenë përrallore-

Ka materiale të tjera që do t'ju nevojiten si kavanoza qelqi, ngjitës i nxehtë dhe pistoleta e tij, pelena të vogla të rrumbullakëta dhe, natyrisht, çokollata dhe ëmbëlsira! Kështu mbushni kavanozin.

Nëse dëshironi të shihni se si bëhet kjo zanat e ëmbël për ditën e të dashuruarve, mos e humbisni postimin Dhurata për ditën e të dashuruarve.

Kartolinë për ditën e Shën Valentinit me letër me ngjyra

Kartë e Shën Valentinit me lëvizje

Në ditën e Shën Valentinit nuk mund të humbisni një kartolina tërheqëse përshëndetëse! Cila mënyrë më e mirë për të thënë se sa shumë e doni dikë sesa me një zanat DIY për ditën e Shën Valentinit?

Është kaq e thjeshtë për t'u bërë saqë edhe fëmijët mund të bëjnë një për të uruar prindërit e tyre për ditën dhe kështu të marrin pjesë në festën familjare. Ju do të keni nevojë për karton me ngjyrë të madhësisë DINA-4, markera, një shkop ngjitës dhe gërshërë.

Për të parë se si bëhet, ju këshilloj të lexoni postimin Kartolinë për ditën e Shën Valentinit me letër me ngjyra ku do të gjeni të gjitha hapat.

Varëse makinash për ditën e Shën Valentinit

varëse e Shën Valentinit

Një tjetër zanat për ditën e Shën Valentinit që mund të bëni është projektuar për t'u vendosur si zbukurim në pasqyrën e pasme të makinës. Bëhet fjalë për një varëse zemre që do t'i japë një prekje shumë romantike automjetit tuaj ose personit që dëshironi t'i jepni.

Për ta bërë atë, materialet që ju nevojiten janë: një fletë shkumë EVA e kuqe me shkëlqim, një litar i bardhë, një grusht dhe një shishe ngjitëse. Të gjitha shumë të lehta për t'u marrë! në postim Varëse makinash për ditën e Shën Valentinit ju mund të shihni se si është bërë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.