11 kartolina të bukura dhe origjinale të Krishtlindjeve

Një nga traditat më të bukura të Krishtlindjeve është ajo e dërgoni "Krishtlindjet" e famshme të afërmve dhe miqve tanë t'ju urojmë këto festa të dashura.

Besohet se ky zakon lindi në manastiret e mesjetës, por ishte në shekullin e XNUMX-të që u bë i njohur në Angli. Që atëherë, shitja e kartolinave të Krishtlindjeve ka qenë e pandalshme dhe për fat të mirë kjo traditë e bukur është ruajtur dhe ka mbijetuar deri më sot.

Këto ditë shtypen "Krishtlindjet" shumë të lezetshme, por asgjë nuk krahasohet me realizimin e tyre me duart tuaja. Nëse këtë vit dëshironi të surprizoni të dashurit tuaj me kartolina unike, origjinale dhe të personalizuara të Krishtlindjeve, ju rekomandoj t'i hidhni një sy këtyre 11 kartolinave fantastike të Krishtlindjeve të bukura dhe origjinale.

Kartat e Krishtlindjeve

karta e pemës së Krishtlindjes

Kartolina e pemës së Krishtlindjes

Nëse ju pëlqejnë kartolinat e Krishtlindjeve me një element surprizë, kjo kartë që shfaqet me siguri do t'ju tërheqë vëmendjen. Është një kartë që kur hapet tregon një bukuri bredhi i Krishtlindjes me shumë ngjyra.

Nëse dëshironi të bëni këtë dizajn për të uruar të dashurit tuaj për Krishtlindje, mbani parasysh materialet që do t'ju nevojiten: karton për të bërë kartonin, gërshërë dhe një prestar, gome dhe laps, markera ose lapsa me ngjyra, një vizore metalike, një pjatë të madhe dhe një më të vogël.

Mund të dekoroni me markera dhe të vizatoni disa kurora, yje, borë ose topa Krishtlindjesh në pemë. Për t'i dhënë një prekje edhe më realiste, nëse jeni të aftë me prerësin, mund të shënoni edhe valët në pemë siç tregohet në postim. Kartat e Krishtlindjeve, ku keni të gjitha udhëzimet për këtë dizajn të bukur dhe të përjetshëm.

Kartat origjinale të Krishtlindjeve të bëra me shkopinj druri

Kartat e Krishtlindjeve

një model tjetër për të bërë Kartat e Krishtlindjes Është ai i bërë me shkopinj polo, ato tipike prej druri. Ndonëse është e vërtetë që përgatitja e këtij zanati është një aktivitet shumë argëtues, hapi i mëparshëm për të marrë shkopinjtë nuk është më pak… të gëlltisësh shumë akullore!

Pas pastrimit të shkopinjve të akullores, gjëja e radhës është mbledhja e materialeve të mëposhtme: gomë shkumë, ngjitës, karton me ngjyrë, bojëra të nuancave të ndryshme, stilolaps i zi, zemra dhe rrathë, topa të ndjerë, shirit dy anësh etj. Nëse dëshironi të shihni materialet të plota, ju rekomandoj të lexoni postimin Kartat origjinale të Krishtlindjeve të bëra me shkopinj druri.

atje do të shihni 3 modele: një Santa Claus, një renë dhe një burrë dëbore. Edhe pse në realitet, me pak imagjinatë, mund të bësh shumë më tepër personazhe.

Dekorimi i zarfit për urimet e Krishtlindjeve

Zarfe të zbukuruara kartat e Krishtlindjeve

Për të dërguar këto kartolina gazmore të Krishtlindjeve do t'ju duhen disa zarfe që janë në lartësinë e detyrës së këtij zanati origjinal. Modelet qe mund ti gjeni ne postim Dekorimi i zarfit për urimet e Krishtlindjeve Ata me siguri do të ndezin gjithë kreativitetin dhe imagjinatën tuaj.

Por çfarë materialesh do t'ju nevojiten? Shumë e thjeshtë: disa zarfe, letër të zbukuruar, shënues i zi, bojëra uji metalike, shirit washi, ngjitës, bojë dhe pulla.

Procedura është shumë e thjeshtë dhe rezultati është i mrekullueshëm. Kështu që ju rekomandoj ta provoni sepse ky zanat do të jetë plotësuesi i përsosur te kartat e Krishtlindjeve.

Kartolinë mobile

Kartolinë mobile

Dëshironi të befasoni familjen dhe miqtë tuaj me një kartolinë super origjinale për Krishtlindje këtë vit? asgjë më mirë se kjo kartë celulare ku e gjithë vëmendja do të bjerë në pjesën qendrore të zanatit. Në këtë model që do të shihni në imazh, protagonist është një pemë e Krishtlindjeve por mund ta dizenjoni edhe me figura të tjera si yje, fjolla bore etj.

Për këtë zanat do t'ju duhen shumë pak materiale: karton me ngjyrë, letër ambalazhi, një fije e hollë, ngjitës, gërshërë dhe një objekt që shërben për të bërë një rreth.

Në postim Kartolinë mobile Mund të gjeni një video tutorial me të gjitha hapat për ta bërë shpejt këtë Krishtlindje të bukur.

Kartë me fytyrën e Santa

Karta e Krishtlindjes e Santa Claus

Kartolina e mëposhtme e Krishtlindjeve me siguri do t'i kënaqë fëmijët. Bëhet fjalë për fytyra e babagjyshit bërë me pambuk. Kuriozë, apo jo? Me siguri do të duket një ide fantastike për të uruar miqtë e klasës me një nga personazhet më të dashur dhe më të dashur për Krishtlindje.

Përveç kësaj, është një mundësi e shkëlqyer për fëmijët që të argëtohen në mbrëmjet e ftohta të dimrit dhe të argëtohen duke i dizajnuar këto kartolina Krishtlindjesh me fytyrën e Santa Claus.

Për ta bërë këtë do t'ju duhet të grumbulloni të gjitha këto materiale: karton me ngjyrë, pambuk të bardhë për mjekrën, një pompon të kuq për hundën, sytë lëvizës, ngjitës, gërshërë, një vizore, një laps dhe një busull.

Dëshironi të dini se si bëhet? në postim Kartat e Krishtlindjeve për të dhënë shumë origjinale Ju keni një video tutorial me të gjitha udhëzimet që të mos humbisni asnjë detaj.

kartolina e pemës së Krishtlindjes

kartolina e Krishtlindjeve pema e Krishtlindjes

Një tjetër kartë Krishtlindjesh që plotëson shumë mirë atë të mëparshmen është a kartë që shfaqet kuti dhuratë. Rezultati është shumë i gjallë dhe duket i mrekullueshëm pranë kartës së Santa Claus në çdo korridor të shtëpisë.

Si ta bëni atë? Me materialet e mëposhtme: karton me ngjyra, copa letre dekorative në nuanca të ndryshme, pompome të vogla me ngjyra të ndryshme, një pompom të kuqe mesatare, ngjitëse dekorative me motive Krishtlindjesh, lapsa, vizore dhe gërshërë.

Ju mund të shihni se si bëhet në postim Kartat e Krishtlindjeve për të dhënë shumë origjinale. Aty i keni të gjitha hapat me imazhe në mënyrë që procesi i dizajnimit të jetë më i lehtë për ju.

Kartolina e Krishtlindjes me Santa Claus

Karta e Krishtlindjes e Santa Claus

Nëse ju pëlqen Santa Claus si një motiv Krishtlindjesh Për të dekoruar kartolinat tuaja, ky është një tjetër dizajn i këndshëm që mund të përgatisni për këto festa. Shumë e lehtë!

Merrni furnizimet e mëposhtme (karton me ngjyrë, shami të bardhë, bojë, gërshërë të formës, shënues dhe stilolaps të zi, ngjitës dhe shirit të dyanshëm). Procedura për të bërë këtë kartolinë Krishtlindjesh është shumë e thjeshtë, por ka disa detaje që duhet t'u kushtoni vëmendje. Rezultati është mjaft elegant.

Klikoni në postim Kartë origjinale e Santa Claus për këtë Krishtlindje për të parë të gjitha udhëzimet për të bërë këtë zanat.

Kartolina e Krishtlindjes me pemë dhe gurë

kartolina e pemës së Krishtlindjes

A ju pëlqen minimalizmi në kartolina urimi për Krishtlindje? Në këtë rast, ky model mund të jetë i përshtatshëm për ju. Kjo është një kartolinë shumë elegante dhe e thjeshtë për Krishtlindje.

Nëse ende nuk i keni gati kartolinat e Krishtlindjeve, në postim Kartolina e Krishtlindjes me pemë dhe gurë ju mund të shihni udhëzimet për t'i përgatitur ato në një moment. Si materiale do t'ju duhet të grumbulloni karton jeshil dhe krem, kordon të imët ngjitës të miut, gërshërë, topa bizhuterish, ngjitës, shirit, kordon ari, vizore, laps dhe prerës.

Kartolina e Krishtlindjes me yll

Kartolina e Krishtlindjes me yll

Kartolinat e Krishtlindjeve janë një detaj shumë i bukur për të uruar festat. Aq më tepër nëse i bëni me duart tuaja bëhen një dhuratë edhe më e veçantë. Megjithatë, nëse nuk keni shumë kohë për të, ky model i kartolina e Krishtlindjes me yje është zgjidhja perfekte. Një zanat i bukur dhe i lehtë për t'u marrë.

Mjafton të mbledhësh materialet dhe të fillosh punën. Edhe më i vogli i shtëpisë do të jetë në gjendje t'ju japë një dorë për t'u argëtuar. Ata do të kenë një kohë të mirë! në postim Kartolina e Krishtlindjes me yll Ju mund të dy udhëzimet dhe materialet e plota, disa prej të cilave janë: letra e dekoruar, karton artizanal, perla, shkumë ngjitëse dhe disa gjëra të tjera.

Kartolinë shumë e lehtë për Krishtlindje për tu bërë me fëmijë

Kartolina Express e Krishtlindjeve

Një tjetër mundësi për të uruar festat, nëse doni të bëni diçka të veçantë për miqtë dhe familjen tuaj, por nuk keni shumë kohë për t'iu kushtuar punimeve artizanale, është kjo kartolinë e Krishtlindjeve, e cila është aq e lehtë për t'u krijuar saqë është e përkryer edhe për fëmijët. Një kartolinë ekspres për Krishtlindje që do t'i pëlqejë edhe atyre që e bëjnë dhe atyre që e marrin.

Me vetëm pak karton me ngjyrë, shkumë EVA, vrima me vrima, shënues të përhershëm, gërshërë dhe ngjitës ju do të merrni një urim shumë të bukur për Krishtlindje, të cilës mund t'i jepni një prekje të personalizuar.

Nëse doni të shihni se si është bërë, mos e humbisni postimin Kartolinë shumë e lehtë për Krishtlindje për tu bërë me fëmijë. Aty i keni të gjitha udhëzimet me imazhe që të mos humbisni në asnjë hap.

Kartolina e Krishtlindjes me kashtë

Kartolina e Krishtlindjes me kashtë

Gjatë këtyre festave, pijet e shijshme të nxehta ose të ftohta merren për të festuar Krishtlindjet dhe shumë prej tyre zbukurohen me kashtë dhe elementë të tjerë. Nëse ju ka mbetur pak, mos i hidhni dhe ruajini sepse mund të përdoren për të bërë Kartat e Krishtlindjes me të cilat do t'ua ndriçoni këto data të dashurve tuaj. Plus, është një mënyrë e shkëlqyer për të ricikluar materialet.

Gjëra të tjera që do t'ju nevojiten janë kartoni artizanal, karton i bardhë, ngjitës, gërshërë, shënues i bardhë, kashtë, një yll druri dhe një prestar. Rezultati është i mrekullueshëm dhe duket shumë bukur. Ky është një tjetër nga ato vepra artizanale që fëmijët do të pëlqejnë shumë të argëtohen gjatë pushimeve.

Për të mësuar se si bëhet, ju këshilloj t'i hidhni një sy postimit Kartolina e Krishtlindjes me kashtë ku do të gjeni të gjitha udhëzimet për këtë zanat, hap pas hapi me imazhe.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.