Punime për t'u veshur për Halloween

Pershendetje te gjitheve! Në artikullin e sotëm ju ne do të japim disa ide artizanale që do t'ju ndihmojnë të bëni disa kostume të mira përpara Halloween. Do të gjeni se si të bëni një kostum të plotë dhe tre aksesorë të thjeshtë që mund të ndihmojnë në çdo kostum.

Dëshironi të dini se cilat janë ato ide?

Artizanati # 1: Kostumi i robotit për Halloween

Ky kostum mund të na nxjerrë nga çdo nxitim i minutës së fundit, a kemi nevojë për një kostum të shpejtë shtëpiak? Na kanë ftuar në një festë? Do të dalim të porosisim karamele por nuk duam apo mund të blejmë një kostum?

Ju mund të shihni se si ta bëni këtë zanat duke ndjekur lidhjen hap pas hapi që keni më poshtë: Kostum Robot

Artizanati numër 2: byzylyk superhero

Këtë vit a është koha për t'u veshur si një superhero? Ne mund t'i përdorim këto byzylykë për të përfunduar kostumin tonë. Ne gjithashtu mund t'i bëjmë ata të kalojnë një pasdite argëtuese pasi të zgjedhim se cili superhero do të jemi për një ditë.

Ju mund të shihni se si ta bëni këtë zanat duke ndjekur lidhjen hap pas hapi që keni më poshtë: Rrathë superhero për tu bërë me fëmijë

Artizanati # 3: Syze me ngjyra të nxehta silikoni

Këto gota janë shumë të thjeshta për t'u bërë, na duhen pak materiale dhe ju mund të përdorni pothuajse çdo ngjyrë që të përshtatet me kostumin tonë.

Ju mund të shihni se si ta bëni këtë zanat duke ndjekur lidhjen hap pas hapi që keni më poshtë: Syze të nxehta silikoni

Artizanati # 4: Shirit koke për veshët me Pom Pom

Ky zanat i thjeshtë është i përsosur për t'u bërë me të vegjlit në shtëpi, përveç kësaj, mund të kombinohet me shumë kostume kafshësh.

Ju mund të shihni se si ta bëni këtë zanat duke ndjekur lidhjen hap pas hapi që keni më poshtë: Shirit koke me veshë pompon për tu bërë me fëmijë

Dhe gati! Të fillojmë të bëjmë kostumet tona.

Shpresoj të gëzohesh dhe të bësh disa nga këto zanate.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.