Punime për të dekoruar me tapa

Përshëndetje të gjithëve! Në artikullin e sotëm do të shohim punime të ndryshme për të dekoruar me tapa. Pas këtyre festave të Krishtlindjeve në të cilat kemi përdorur më shumë shishe verë, shampanjë etj. Këto lloj punimesh janë të shkëlqyera për riciklimin e këtij materiali.

Dëshironi të dini se cilat janë këto zanate?

Artizanati me tapë #1: Zemra e tapës së verës

Zemë tape

Për të bërë këtë zanat do të na duhen shumë tapa vere. Është mirë nëse disa janë të lyer me verë dhe të tjera jo, pasi kjo do të japë një prekje më të veçantë.

Ju mund ta shihni hap pas hapi për të bërë këtë zanat duke ndjekur lidhjen që ju lëmë më poshtë: Zemë tape

Artizanati me tapë #2: Tabela me tapë për verë

Mbathje me tapa vere të shtrirë

Çfarë më mirë se të përdorim tapa vere për të bërë slitë si këto dhe t'i përdorim kur shkojmë të pimë një gotë verë. Pa dyshim plotësuesi perfekt.

Ju mund ta shihni hap pas hapi për të bërë këtë zanat duke ndjekur lidhjen që ju lëmë më poshtë: Mbathje me tapa vere të shtrirë

Punim për të dekoruar me tapa numër 3: Mbajtëse qirinjsh e lehtë

Një mënyrë e thjeshtë për të bërë një mbajtës qirinjsh është përdorimi i tapave të plota. E njëjta zanat përdoret për të bërë tas dekorativë.

Ju mund ta shihni hap pas hapi për të bërë këtë zanat duke ndjekur lidhjen që ju lëmë më poshtë: Mbajtëse qirinjsh e shpejtë dhe e lehtë me tapa

Punim për dekorim me tapa numër 4: mbajtëse pecete me tapa

Mbajtëse e pecetave të tapës së verës

Kjo mbajtëse e bukur për pecetë do të duket e përsosur në çdo kuzhinë apo tavolinë.

Ju mund ta shihni hap pas hapi për të bërë këtë zanat duke ndjekur lidhjen që ju lëmë më poshtë: Mbajtëse e pecetave të tapës së verës

Artizanati për të dekoruar me tapa numër 5: Enët e sapunit me tapa

Këto enë sapuni do të dekorojnë banjat tona në një mënyrë origjinale.

Ju mund ta shihni hap pas hapi për të bërë këtë zanat duke ndjekur lidhjen që ju lëmë më poshtë: Ne bëjmë 3 pjata të ndryshme sapuni tape

Dhe gati!

Shpresoj të gëzohesh dhe të bësh disa nga këto zanate.

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

bool (e vërtetë)