Punime për të dekoruar shtëpinë me ardhjen e të ftohtit

Pershendetje te gjitheve! Në artikullin e sotëm do të shohim disa vepra artizanale për të dekoruar shtëpinë tonë me ardhjen e të ftohtit. Në këtë stinë dëshironi të vendosni dritat dekorative, pëlhurat topolake, jastëkët, etj... me pak fjalë, të gjitha ato gjëra që ofrojnë një atmosferë të ngrohtë dhe shtëpiake.

Dëshironi të dini se cilat janë këto zanate?

Artizanati i dekorimit numër 1: Kurorë dekorative me drita dhe pompone.

Një pjesë qendrore që ofron dritë të butë dhe pëlhura të ngrohta është një opsion i përsosur për t'u dekoruar me ardhjen e të ftohtit. Është e përkryer për tryezën tonë të ngrënies, por do të duket bukur edhe në hyrje të shtëpisë sonë.

Ju mund ta shihni hap pas hapi këtë zanat duke shikuar lidhjen më poshtë ku ne detajojmë se si ta bëjmë atë: Kurorë Pompom

Artizanati i dekorimit numër 2: Llambë e vogël me fije.

Kjo llambë do të sigurojë një dritë të butë dhe komode kur dielli perëndon çdo ditë. Nuk ka asgjë më tërheqëse sesa të ulesh në divan me një batanije dhe drita të buta në dhomën e ngrënies.

Ju mund ta shihni hap pas hapi këtë zanat duke shikuar lidhjen më poshtë ku ne detajojmë se si ta bëjmë atë: Si të bëni lehtë një llambë me tel

Artizanati i dekorimit numër 3: llambat e shisheve prej qelqi

Këtu do të gjeni dy mënyra të ndryshme për të bërë llamba me shishe qelqi, të cilat përveçse janë shumë të lehta, janë të shkëlqyera për të dekoruar çdo raft.

Ju mund ta shihni hap pas hapi këtë zanat duke shikuar lidhjen më poshtë ku ne detajojmë se si ta bëjmë atë: Ne bëjmë dy llamba dekorative me shishe qelqi dhe drita të udhëhequra

Artizanati i dekorimit numër 4: Qilim i endur

Pëlhurat e buta dhe me gëzof janë një klasik kur vjen i ftohti.

Ju mund ta shihni hap pas hapi këtë zanat duke shikuar lidhjen më poshtë ku ne detajojmë se si ta bëjmë atë: Ne bëjmë një rrogoz të endur të banjës në një mënyrë të thjeshtë

Dhe gati!

Shpresoj të gëzohesh dhe të bësh disa nga këto zanate.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.