Si të bëni një vezë të Pashkëve me një zogth eva gome

Po vjen koha kur fëmijët zbukurojnë klasat e tyre me lepurushka, zogj dhe shporta të Pashkëve. Në këtë post do t'ju mësoj se si ta bëni këtë vezë dekorativeose me gome eva me një zogth brenda.

Materiale për të bërë vezën e Pashkëve

 • Gome eva me ngjyra
 • gërshërë
 • Ngjitës
 • Shënues të përhershëm
 • Grushta gome Eva
 • Gërshërë rozë
 • Objekt rrethor ose busull

Procesi i bërjes së vezëve të Pashkëve

 • Për të filluar, prerë gomën eva të ngjyrës që të pëlqen më shumë dy vezë të barabarta. Ju mund të përdorni një model nga interneti ose t'i bëni ato me dorë.
 • Me gërshërë rozë, prerë një nga vezët në gjysmë që do të jetë mbulesa për tjetrën.
 • Me një objekt rrethues ose busull, prerë një rreth prej gome të verdhë evaose rreth 6 cm në diametër.
 • Krijo gjithashtu nje zemer me një grusht vrimë gome eva.

 • Ngjiteni zemrën në majë të kokës së zogut sepse kështu do të jetë kreshta e saj.
 • Pritini një trekëndësh portokalli që do të jetë sqepin dhe ngjiteni në qendër të fytyrës.
 • Me një shënues të zi, vizatoni dy pika që do të jenë syte.

 • Vazhdoni të bëni detajet në sy, si qerpikët dhe shkëlqimi me një shënues të bardhë të përhershëm.
 • Ngjiteni zogun në vezën e madhe, pastaj vendosni kapakun sipër saj.

 • Tani prekni dekoroni vezën dhe jepini asaj një prekje elegante. Unë jam duke shkuar për të përdorur gjethet dhe lulet Unë kam bërë me stërvitjet e mia.
 • Unë do të ngjis gjethet së pari dhe pastaj lulet, duke bërë një dizajn që është i bukur. Ju mund të bëni atë që ju pëlqen më shumë.

 • Pastaj përdorni shënuesin e kuq për ta bërë atë qendra për të gjitha lulet.
 • Me shënues të bardhë do të vizatoj një zig-zag në pjesën e guaskës prerë dhe unë do të bëj disa pika rreth majës së guaskës.

Dhe kështu kemi vezën e Pashkëve të mbaruar. Ju mund të bëni modelin që ju pëlqen më shumë dhe të luani me ngjyrat.

Nëse ju pëlqejnë zanatet e Pashkëve, unë do t'ju lë kjo e embel që mund t’i bësh me të vegjlit në shtëpi.

Shihemi në zanatin tjetër. Mirupafshim!


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.