Xhami spiun pirate me kartona rrotull letre higjienike

Përshëndetje të gjithëve! Në zanatin e sotëm do të shohim se si bëni një gotë spiun për të luajtur piratët kudo. Shtë një zanat shumë i thjeshtë me të cilin ne gjithashtu do të riciklojmë kartonët e rrotullave të letrës higjienike.

Dëshironi të shihni se si mund ta bëni këtë zanat?

Materialet që do të na duhen për të bërë gotën tonë spiun pirate

 • Dy kartona rrotull letre higjienike.
 • Shënuesit me ngjyra (ose një lloj tjetër bojë) ose letër krep për të mbyllur kartonët.
 • Ngjitës

Duart në zanat

Ju mund ta shihni hap pas hapi në videon e mëposhtme:

 1. Gjëja e parë që do të bëjmë është të heqim çdo zam ose letër që mund të mbetet në kartona. Pasi të bëhet kjo ne do lyeni secilin karton individualisht ose rreshtojini me letër që kemi zgjedhur. Ne gjithashtu kemi mundësinë për t'i lënë kartonët të duken, por rezultati nuk do të jetë aq tërheqës.
 2. Pasi kartonët të jenë tharë dhe pikturuar mirë, ne do ta bëjmë vendosni pak ngjitës mbi njërën prej tyre dhe ne do ta vendosim brenda tjetrës duke e përkulur pak dhe pastaj do të shtrëngojmë mirë në mënyrë që të jetë ngjitur mirë me njëri -tjetrin.
 3. Me një shënues të zi ne do tani shtoni disa detaje, si në pjesën e gropës dhe në të gjithë xhamin spiun, në imazhin e mëposhtëm keni një shembull se si mund ta bëjmë këtë dekoratë, por ju mund ta bëni atë që ju pëlqen më shumë. Thjesht lëreni imagjinatën tuaj të egër. Një letër transparente mund të përfshihet në pjesën më të jashtme të xhamit tonë spiun si një gotë.

Dhe gati! Timeshtë koha për të filluar gjetjen e thesareve për t'u fshehur në ishujt e shkretë dhe për të hipur në anije të tjera.

Ne gjithashtu ju rekomandojmë të bëni këtë zanat, të përsosur për të luajtur në bord: Varkë që noton me tapa dhe gome eva

Shpresoj të gëzohesh dhe të bësh këtë zanat.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.